06 Ноември 2025четвъртък01:26 ч.

Снимка Росен Донев

ДТ "Стоян Бъчваров" получи поздравления и награди по случай юбилея си

/ брой: 72

автор:Дума

visibility 700

Дългоочакваният първи юбилеен спектакъл "100!" на Драматичния театър "Стоян Бъчваров", с режисьор Боян Иванов, хореографка Татяна Соколова и сценографка Елица Георгиева, поднесен на 12 април с изключителна енергия и отдаденост от актьорите, бе съпътстван през цялото време от овациите и аплодисментите на публиката, научи ДУМА от Виолета Тончева, пиар на ТМПЦ - Варна. 

След спектакъла на кратка церемония бяха оповестени наградите за 100-годишния юбилей на театъра. Плакетът "Св. св. Кирил и Методий" от президента Румен Радев ще бъде връчен при удобен случай. Грамотата от Министерството на културата за високи постижения в областта на културата бе връчена от заместник-министър Румен Димитров на Даниела Димова, директорка на Театрално-музикалния продуцентски център - Варна. Почетният плакет от Съюза на артистите в България бе поднесен лично от Христо Мутафчиев, председател на САБ, още на 12 март, рождения ден на театъра. Кметът Иван Портних връчи на Даниела Димова Почетен плакет на кмета на Варна и Почетна награда - картина на театралната сграда от Владин Владев, на Веселина Михалкова, артистичен директор на Драматичния театър "Стоян Бъчваров". Екипът на театъра получи и Почетния знак на Двореца на културата и спорта във Варна. 

За 100-годишния юбилей на Варненския драматичен театър "Стоян Бъчваров" пристигнаха близо 100 поздравителни адреса, както на рождения ден на театъра 12 март, така и на 12 април, премиерния ден за юбилейната постановка "100!". Екипът благодари за приветствията и цветята от председателя на Народното събрание, президента на Р България; Министерството на културата, МТФ "Варненско лято", САБ; НАТФИЗ "Кръстьо Сарафов"; Театър "София", Малък градски театър "Зад канала", драматичните театри в Русе, Шумен, Пловдив и Габрово, Икономическия университет във Варна, ВСУ "Черноризец Храбър", Държавния архив - Варна, РБ "Пенчо Славейков", ГХГ "Борис Георгиев", ДКС, ФКЦ и много други.

На 12 април пристигнаха цветя от Министерството на културата, кмета на Варна, Драматичния театър в Пловдив, БНР - Радио Варна, поздравителен адрес и цветя от Държавния куклен театър във Варна и от Балетната трупа при ДО - Варна.

3,2% дефицит в Бюджет 2026

автор:Дума

visibility 1826

/ брой: 207

БВП на България е нараснал с 600% за 20 години

автор:Дума

visibility 1121

/ брой: 207

Променят правилата за регистрация по ДДС

автор:Дума

visibility 1107

/ брой: 207

Печалбата на банките стигна 2,8 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 1326

/ брой: 207

Социалист е фаворит за кмет на Ню Йорк

автор:Дума

visibility 1196

/ брой: 207

Латвия пак подхваща Истанбулската конвенция

автор:Дума

visibility 1180

/ брой: 207

Китай и Русия засилват двустранните отношения

автор:Дума

visibility 1165

/ брой: 207

Киев ще продава оръжия в Берлин и Копенхаген

автор:Дума

visibility 1224

/ брой: 207

Тъмната кула на прехода

автор:Александър Симов

visibility 1590

/ брой: 207

Когато си знаеш интереса

автор:Таня Глухчева

visibility 1298

/ брой: 207

Вдигането на осигурителните вноски е безалтернативно

visibility 1074

/ брой: 207

Старите коли - аут от центъра на София

visibility 1536

/ брой: 207

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ