19 Септември 2025петък13:39 ч.

Доц. Киров: Неправилното самолечение е по-опасно от вируса

автор:Дума

visibility 571

Напоследък неправилното самолечение става по-опасно от самия вирус. Нека не правим самодейност. За това призова в ефира на БНР доц. Любомир Киров, председател на Националното сдружение на общопрактикуващите лекари.      По думите му всеки изпитва притеснение и страх, но това не трябва да подтиква хората към това да се лекуват сами.

Според него бързото идентифициране на инфектираните хора ще забави темпото на разпространяване на вируса.

„Тупкането на топката и бавенето на ситуацията не ги разбирам. Защо не се приемат бързите антигенни тестове? Ако бъдат официализирани, реалният брой заразени ще е още повече, но ще улеснят нещата“, каза доц. Киров.

Той не вижда логика в поведението на властта: „Отиваш в гората, виждаш мечката, затваряш си очите и казваш - мечка няма. Това не решава проблема“.

Доц. Киров смята, че личните лекари биха помогнали на болниците, когато имат възможност да правят бързи тестове и бързо да идентифицират заразените, да ги изолират и да контролират лечението им.

Докторът говори и за електронните направления за PCR тест. Технологично нещата са готови. Проблемът е, че НЗОК тупка топката и бави нещата. Когато имаме карантиниран пациент и състоянието му се влошава, има нужда от рентген, процедурата е сложна. Защо той да не може да отиде да си направи снимка, когато не знаеш какво е, тогава рискът е по-голям, но когато знаеш, че човекът е инфектиран, тогава може всички да се пазят достатъчно. Проблем има и с рецептите, когато човекът е под карантина, уточни личният лекар.

 

Данъчните декларации за 2025 г. ще се изготвят в левове

автор:Дума

visibility 244

/ брой: 175

Купуваме еднодневна винетка от февруари догодина

автор:Дума

visibility 224

/ брой: 175

Вдигането на ДДС ще удари икономиката най-силно

автор:Дума

visibility 232

/ брой: 175

С 4% намаляват чуждите инвестиции у нас

автор:Дума

visibility 225

/ брой: 175

Национална стачка парализира Франция

автор:Дума

visibility 210

/ брой: 175

Естония няма да затвори границата с Русия

автор:Дума

visibility 224

/ брой: 175

Замразяват заплатите на депутатите в Словакия

автор:Дума

visibility 237

/ брой: 175

Кататония

автор:Александър Симов

visibility 193

/ брой: 175

Стратегия за остаряване

автор:Юрий Борисов

visibility 211

/ брой: 175

Сега ли се сетихте?

visibility 223

/ брой: 175

Непоколебимост по пътя към националния идеал

автор:Дума

visibility 236

/ брой: 175

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ