13 Юни 2025петък06:48 ч.

Дмитрий Глуховски слезе под земята

Стотици (по)читатели на хитовия руски автор уважиха представянето на аудиосериала "Граничен пост" в България

/ брой: 100

автор:Альона Нейкова

visibility 1891

Авторът на хитовата литературна трилогия "Метро" слезе в софийско подземие, където се срещна със стотици (по)читатели. С типичното си мрачно чувство за хумор Дмитрий Глуховски нареди вратите на Енергийния център на НДК да се затворят. Обаче с благородна усмивка разреши на присъстващите да се дава храна два пъти дневно, но вода само веднъж.

Близо час и половина световноизвестният руски писател търпеливо раздаваше автографи, като някои фенове бяха дошли с всички излезли в България книги на майстора на постапокалиптичния жанр. Не липсваха и издания на чужди езици, които Глуховски подписваше с лични обръщения, а за представителките на нежния пол рисуваше мили сърчица. Създателят на романите "Бъдеще", "Здрач", "Текст" и на сборника "Разкази за родината" (изд. "Сиела") бе много приятелски настроен към неговите поклонници у нас: на нито един не отказа селфи и закачливо позира за снимки. На събитието изпъкнаха и скейтбордисти с противогази, чиито трикове в призрачната атмосфера на необичайното място пресъздаваха обстановката на част от произведенията на Глуховски.

Страната ни е първата, където той гостува след световната премиера на аудиосериала "Граничен пост", която се състоя на 16 май в Москва. Творбата е създадена специално за този формат, като на руски е озвучена от самия автор. Благодарение на превода на Васил Велчев и гласа на Момчил Степанов сагата вече е достъпна и на български и може да се слуша в платформата за аудиосъдържание Storytel.

Публиката във Варна също ще има шанс за среща с Дмитрий Глуховски, която ще се състои утре, 30 май, от 19 ч. в рамките на панела "Истории vs. литература" с участието на Томас Макгонигъл ("Предсмъртните видения на Никола Петков"), Захари Карабашлиев и доц. Пламен Дойнов.

Австрия потресена от трагедията в Грац

автор:Дума

visibility 661

/ брой: 105

Електропроводите палят пожарите в Гърция

автор:Дума

visibility 696

/ брой: 105

Горещините стават норма за планетата ни

автор:Дума

visibility 652

/ брой: 105

Накратко

автор:Дума

visibility 560

/ брой: 105

Издънката

автор:Александър Симов

visibility 623

/ брой: 105

Не на продажбата на БДЖ!

автор:Чавдар Найденов

visibility 623

/ брой: 105

Време за приобщаване

visibility 630

/ брой: 105

Медиите клеветят Диляна Гайтанджиева

автор:Дума

visibility 658

/ брой: 105

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ