14 Септември 2025неделя11:45 ч.

Децата най-нетърпеливи за депутатските банки

автор:Дума

visibility 1521

Опашка от деца и ученици се изви пред парламентарната трибуна. В деня на отворени врати на Народното събрание малчуганите бяха най-нетърпеливи да седнат на депутатските банки и да ударят звънеца на председателя. Парламентът посрещна гражданите по повод 140 години от основаването на Учредителното събрание в Търново. Председателят на 44-то Народно събрание Цвета Караянчева влезе в ролята на екскурзовод и въведе първите в кулоарите и в пленарна зала.

Освен пленарната зала, оригиналите на Търновската конституция и на Сребърната конституция, както и на втората поправка посетителите могат да разгледат пътуващата експозиция "140 години от Учредителното събрание и подписването на Търновската конституция“.  На 40 пана тя проследява събитията от свикването на Учредителното събрание, неговата дейност и подписването на Търновската конституция, както и промените в нея до обявяването на Независимостта на България. В рамките на честванията на 140-ата годишнина от Учредителното събрание изложбата ще бъде представена във всички областни градове.

Процесът на присъединяване към еврото няма да е лек

автор:Дума

visibility 8294

/ брой: 170

Димитър Радев за първи път на заседание на ЕЦБ

автор:Дума

visibility 7584

/ брой: 170

Предупреждават ни за опасни храни от чужбина

автор:Дума

visibility 8200

/ брой: 170

Задава се хаос със сметките за парно

автор:Дума

visibility 6731

/ брой: 170

Показно убийство на привърженик на Тръмп

автор:Дума

visibility 6759

/ брой: 170

Учебната година в Гърция започна с протести

автор:Дума

visibility 6567

/ брой: 170

Ким Чен Ун подготвя дъщеря си за лидер

автор:Дума

visibility 7705

/ брой: 170

НАТО няма да активира член 5

автор:Дума

visibility 7768

/ брой: 170

Истинска памет

автор:Александър Симов

visibility 4822

/ брой: 170

Диагноза - русофобия

автор:Боян Бойчев

visibility 5808

/ брой: 170

Драма с класов привкус

автор:Юрий Борисов

visibility 8364

/ брой: 170

Приложима ли е четиридневна работна седмица в България

visibility 6982

/ брой: 170

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ