17 Септември 2025сряда15:56 ч.

Ден 12: Блокада на парламента всеки ден, готвят граждански арест на Гешев

автор:Дума

visibility 1103

Протестите срещу правителството и главния прокурор преминаха в нова фаза от днес. Блокадата на парламента започна от сутринта и продължи цял ден, като към недоволните се присъединяваха все повече хора.  Стана ясно, че сборният пункт на протестиращите вече ще е пред Народното събрание. Утре пак ще започне оттам, когато ще се гласува вотът на недоверие към правителството, внесен от БСП.

И във вечерните часове демонстрациите протичат спокойно, бе спряно движението по бул. „Цар Освободител“ и кръстовището на Софийския университет.

Към основния протест се присъединиха и хора от хазартния бизнес, недоволни от промените в Закона за хазарта.

Проведе се и станалият традиционен вече протест пред БНТ с искане за оставка на генералния директор Емил Кошлуков. Протестиращите пред БНТ обявиха блокада до 22 часа тази вечер предупредително и се заканиха ако и утре няма оставка, да предприемат по-радикални мерки.

Гражданско неподчинение имаше и в други градове от страната. За кратко беше блокирана една от линиите на столичното метро, имало е и две блокирания на пътища в страната, както и на съдебната палата в Царево.

Един от организаторите на протестите адвокат Николай Гаджигенов обяви пред БиТиВи, че протестиращите се готвят за граждански арест на главния прокурор Иван Гешев. Без да уточнява какво означава това.

Още в от "Отровното трио" - Арман Бабикян, адв. Николай Хаджигенов и проф. Велислав Минеков призоваха протестът да премине към гражданско неподчинение, което да се изразява в това протестиращи да обсаждат публични сгради - общински, гари, автогари и т.н. В края на деня обаче адв. Хаджигенов отчете, че акцията не се е получила много добре и е имало отделни прояви на гражданско неподчинение.

Депутати от БСП-ОЛ дариха кръв

автор:Дума

visibility 1

БСП- Обединена левица почете празника на София

автор:Дума

visibility 71

Атанас Зафиров оглавява Борда по водите

автор:Дума

visibility 540

/ брой: 173

Скандални разлики в цените от борсата до магазина

автор:Дума

visibility 502

/ брой: 173

Финансовото министерство пласира ДЦК за 300 млн. лева

автор:Дума

visibility 497

/ брой: 173

Бум в търсенето на екзотични валути

автор:Дума

visibility 408

/ брой: 173

Младите българи предпочитат да инвестират в акции, а не в имоти

автор:Дума

visibility 495

/ брой: 173

Израел удари Газа с цялата си мощ

автор:Дума

visibility 514

/ брой: 173

ЕК отлага 19-ия пакет санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 465

/ брой: 173

47% от македонците не одобряват поетия курс

автор:Дума

visibility 449

/ брой: 173

Накратко

автор:Дума

visibility 400

/ брой: 173

Банализмите на психодясното

автор:Александър Симов

visibility 464

/ брой: 173

За образованието

visibility 461

/ брой: 173

Слънчевото дете на българската поезия

visibility 469

/ брой: 173

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ