19 Юли 2025събота09:50 ч.

"БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА" пред студенти:

Държавата трябва да гарантира на младите хора равни възможности

Участваме в правителството, за да се случат важни за хората реформи, заяви Драгомир Стойнев

/ брой: 59

автор:Дума

visibility 12663

„От левицата виждаме държавата като инвеститор в таланта и способностите на младите хора чрез образованието и социалната подкрепа, така че по-късно те да са конкурентоспособни и да се реализират успешно. Така ще опазим и националния потенциал, чиято основа са хората. Държавата трябва да е солидарна и да гарантира на младите хора равни възможности, за да може по-късно те да реализират в конкурентна среда способностите си". Това заяви председателят на ПГ „БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА” Драгомир Стойнев пред студенти от стажантската програма на Младежкото обединение в БСП в София „Политиката отвътре”.
„Хората често задават въпроса защо БСП влезе в управление с десни партии. Истината е, че в последните четири години имаме политически хаос, предсрочни избори след предсрочни избори, страната започна да затъва. Затова от левицата взехме решение, че в името на държавата трябва да загърбим партийните си интереси и да седнем на една маса с десни партии, с които сме водили много тежки битки, за да има България стабилно редовно правителство и да се случат важни за хората реформи. За нас такива са да направим здравеопазването и образованието по-достъпни и услугата да бъде по-качествена”, посочи Стойнев.
Той коментира, че правителството вече е направило стъпки в тази посока. "В държавния бюджет са заделени средства за безплатни лекарства за децата до 7-годишна възраст, както и разкриване на аптеки в отдалечени и труднодостъпни райони. Увеличени са и парите за образование и наука, като немалка част от тях са за повишаване на възнагражденията на научните работници в държавните университети, за да бъде тази професия по-привлекателна за младите хора. Успяхме да наложим политики за увеличаване на заплатите и пенсиите, защото вярваме, че хората трябва да получават достойно заплащане за положения от тях труд, а не да бъдат експлоатирани”, подчерта Стойнев.
На срещата с депутатите от „БСП-ОБЕДИНЕНА ЛЕВИЦА” младежите имаха възможността да се запознаят с функциите на парламентарната група, с нейната роля, структура и отговорности. Народните представители отговориха на множество въпроси, свързани със законодателния процес, политиките и позициите на левицата, актуалната политическа обстановка, европейската перспектива на България и теми от международната сфера.
Срещата приключи с ясно послание, че политиката е инструмент за промяна, но тя зависи и от хората, които я правят. Активността, познанията и волята за действие са ключови за изграждането на справедливо общество. Всеки млад човек, който вярва в идеите си и е готов да работи за тях, има място в политиката и може да бъде двигател на положителна промяна.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 677

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 653

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 759

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ