20 Февруари 2026петък13:28 ч.

Д-р Симидчиев призова за празнуване в тесен кръг

автор:Дума

visibility 283

 Да сме внимателни и предпазливи по празниците и да посрещаме Коледа и Нова година в тесен кръг. За това призова пулмологът д-р Александър Симидчиев в ефира на БиТиВи. По думите му мерките дават крехък ефект и все още честотата на разпространение на инфекцията е значителна. Дори да затворим напълно, вирусът ще продължи да се разпространява, добави той. И отново подчерта, че носенето на маски е лесно приложима и много смислена мярка.

Д-р Симидчиев коментира и предстоящата ваксинационна кампания. Ваксината съдържа малко парченце информация от коронавируса. Тя е модерна, иновативна и единствената мярка за изграждане на колективен имунитет, убеден е пулмологът.

По думите му има разцепване на общественото мнение относно ваксината. Категорично ще се ваксинирам, заяви д-р Симидчиев.

Технологично може да се направи така, че системата да работи по-добре. Трябва да се мисли за електронизацията на здравната ни система, кометира още медикът.   

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 586

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 615

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 641

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 624

/ брой: 35

Доживотен затвор за експрезидента на Южна Корея

автор:Дума

visibility 624

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 644

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 575

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 573

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 618

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ