27 Юни 2026събота02:56 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Чудо по български

/ брой: 155

автор:Ина Михайлова

visibility 6187

За една година, откакто е на власт, Бойко Борисов не спира да говори колко висока е оценката на Европа за стореното от неговото правителство. Чак бузите ни се зачервяват от хвалебствени слова, потупвания по рамото, лицемерни усмивки и прегръдки с политици отвъд Океана и Европа, с които раболепните на управляващите медии ни заливат. Добри думи за България! Малка грешка - ласкави думи за страната ни не сме чували. Похвалите и позите са за премиера и неговия екип, които се справяли блестящо. Самият министър-председател без колебание се оцени с много добър по шестобалната система с явен пиетет към отличната оценка. Която собственоръчно ще напише до дни.
Особено важно е какво казва светът за българското правителство, но е маловажно какво мисли българският народ за управниците си. Вчерашният ден ни даде повод да повярваме и на тази стратегическа за настоящето и бъдещето на държавата ни премиерска тактика. Кабинетът "Борисов" е виновен за кризата, отбеляза в проучването си за икономиките на Централна и Източна Европа Виенският институт за международни икономически изследвания. Заключението не е на БСП или на менте опозицията, която в последно време се опитва да си припише несъгласност. Европейски анализатори отбелязват, че погрешните антикризисни действия на правителството всъщност са задълбочили кризата у нас. Впрочем това не е първата негативна за Борисов оценка отвън. Само че той за пореден път подценява обективно критичните и поучително препоръчителни думи, ласкаейки се от аналитични прозрения за ревността, с която САЩ и Русия воювали за България. Сигурно затова за последната година на няколко пъти излизаме от кризата - според прогнозите на министри от българското правителство, а после се оказва, че още не сме стигнали дъното. И пак приклякаме, за да се оттласнем, потъвайки още малко надолу.
Сигурно затова все ни нарочват за нещастните мрънкачи на Европа - вечно недоволни, кисели и отчаяни. А как да бъде другояче? Светът започна да осъзнава с кого си има работа. Само ние очакваме Чудото българско да се случи...

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ