20 Февруари 2026петък11:27 ч.

Частни паркинги надуха цените двойно

/ брой: 3

автор:Дума

visibility 219

Проверки на КЗП засичат малък на брой нарушения, по-често в малки населени места. Това стана ясно от думите на председателя на Комисията за защита на потребителите Александър Колячев пред Нова телевизия. По думите му големите търговски вериги се държат адекватно за ситуацията и не се наблюдава поскъпване на основни хранителни продукти.
Сред сигналите са и такива за поскъпване на местата в частни паркинги. Някои си позволявали да покачат цената двойно, затова от КЗП започват усилени проверки на паркингите.
Колячев обясни, че при установено нарушение глобите могат да са от 5000 до 200 000 лева, а при повторно нарушение може да се стигне дори до затваряне на обект.
Други сигнали са подадени за поскъпване на цените във фризьорските салони. В такива обекти също е правена проверка, като е установено, че само в два салона цените са поскъпнали.

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 435

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 428

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 426

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 442

/ брой: 35

Доживотен затвор за експрезидента на Южна Корея

автор:Дума

visibility 427

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 445

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 402

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 406

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 424

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ