21 Февруари 2026събота08:09 ч.

БСП предлага 400 млн. лева да се доплатят на общините

автор:Дума

visibility 101

От БСП ще поискат увеличение на средствата от държавния бюджет към общините с 10 процента. Това са 400 милиона лева, които допълнително ще се разпределят към местните власти. Веднъж това предложение бе отхвърлено от мнозинството в парламента, ще го направим отново, заяви лидерът на левицата Корнелия Нинова. Ръководството на ПГ на БСП проведе днес видеоконферентна дискусия с Управителния съвет на Националното сдружение на общините. В нея бяха обсъдени местни проблеми, възникнали вследствие на кризата Ковид - 19.

Поздравявам кметовете от всички партии, които предприеха спешни мерки с грижа за хората от общините им. Вие замразихте плащанията на общински наеми, отложихте дължимите местни данъци и такси, осигурихте предпазни средства и храна. Но общинските бюджети няма да издържат, коментира Нинова. Тя бе категорична, че кметовете са на първа линия в борбата с болестта и държавата е длъжна да им помогне.

Считам, че за възстановяване на икономиката, държавата трябва да инвестира публични средства в инфраструктура. Предлагаме това да бъде ВИК сектора, който преди кризата показа, че е в тежко състояние. Това ще създаде и работни места в общината и ще реши много наболели въпроси за водоснабдяването на населението и осигуряване на напояване за земеделието, добави Нинова.

АЕЦ "Козлодуй" пропуснала ползи за 18 млн. лв. заради Шести блок

автор:Дума

visibility 1206

/ брой: 35

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 1140

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 1045

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 1214

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 1152

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 1201

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 1241

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 1153

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 1181

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 1087

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ