23 Юли 2025сряда22:14 ч.

БСП настоява Проектът на Национален план за възстановяване и устойчивост да бъде гледан в пленарна зала

автор:Дума

visibility 426

БСП настоява проектът на Национален план за възстановяване и устойчивост да мине през обсъждане в ресорните комисии и да бъде гледан от пленарна зала. Това каза заместник-председателят на ПГ на "БСП за България" Драгомир Стойнев в декларация от името на група,предаде Агенция "Фокус".

"Темата на днешната декларация е изпратената от ЕК подкрепа за инциативата на БСП националните парламенти да участват в планирането и контрола на управление на средствата, които страните членки ще получат в рамките на механизма за възстановяване и устойчивост", коментира още Стойнев.

Той посочи, че този инструмент има за цел да поправи щетите от кризата с коронавируса и да подготви по-добро бъдеще за следващото поколение.

Драгомир Стойнев обърна внимание, че ЕК насърчава националните органи да се ангажират с широки консултации и да включат всички заинтересовани страни в разработването на националните планове.

 Според него на инициативата на БСП за санкция на парламента има ясен политически подтекст, а именно съмнение, че този състав на правителството ще управлява и гарантира ефективност и прозрачност на милиарди евро публичен ресурс.

"Комисията за пореден път дава знак, че у нас е налице високорискова управленска и административна среда", допълни още Стойнев.

 

Замразяват цените до края на 2026 г.

автор:Дума

visibility 536

/ брой: 134

България с най-нисък дълг спрямо БВП в ЕС

автор:Дума

visibility 493

/ брой: 134

Телефонни измамници искат пари от името на БНБ

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 134

В Гърция: Строг контрол върху таксите за банкомати

автор:Дума

visibility 519

/ брой: 134

Мицкоски предлага пет потребителски кошници

автор:Дума

visibility 518

/ брой: 134

28 страни осъдиха Израел за избиванията в Газа

автор:Дума

visibility 538

/ брой: 134

Накратко

автор:Дума

visibility 529

/ брой: 134

Истинската заплаха

автор:Александър Симов

visibility 553

/ брой: 134

Когато камбаните замлъкнат

автор:Камелия Базова

visibility 550

/ брой: 134

Ботев и Вапцаров

visibility 532

/ брой: 134

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ