БСП иска забрана за консеция на обектите от стратегическо значение
БСП подготвя законодателни промени, с които да забраним отдаването на концесия на обектите от значение за национална сигурност. Това обяви говорителят на ПГ "БСП за България" Елена Йончева в кулоарите на парламента. Летище София, уточни тя, е сред обектите от стратегическо значение за България.
Става въпрос за българската национална сигурност. Имаме информация, че летището ще бъде отдадено на концесия на съседна на България южна държава. Бих искала да ви напомня, че след няколко месеца в Турция, в Европейската част на Истанбул започва работа най-голямото летище в света, каза Йончева и отбеляза, че Турция няма основание да има конкурентно летище в друга държава. Българското летище, ако бъде отдадено на концесия на южна на България държава има опасност да се превърне в едно помощно летище, каза още тя и допълни, че има опасност да се вдигнат и таксите за пътниците. Говорителят на „БСП за България“ допълни, че летището е печелившо и попита кое налага отдаването му на концесия.
Получихме информация, че се готви драстично съкращение на служителите на летището, които са били заплашвани да мълчат, за да не бъдат уволнени още сега, както и за увеличение на цените на услуги, добави Елена Йончева.