19 Септември 2025петък04:58 ч.

Борисов и Цветанов не влязоха в комисиите на НС

/ брой: 211

автор:Юлия Кулинска

visibility 296

Бойко Борисов и Цветан Цветанов не влязоха в нито една комисия в НС. ГЕРБ попълни вчера със свои представители съставите на всички постоянни и една временна комисия в Народното събрание. Предложенията бяха одобрени единодушно и без дебати от депутатите. ДУМА припомня, че преди началото на есенната сесия на парламента народните представители от  ГЕРБ обявиха, че ще влязат и ще работят в комисиите, след като близо месец преди това наложиха бойкот на работата на НС. Причината за неявяването им бе несъгласието с факта, че са в опозиция, независимо че имат най-много депутати.
С решение на НС бившият парламентарен шеф Цецка Цачева става член на три комисии - временната за изработване на нов Изборен кодекс, на правната и на енергийната. В комисията за нов изборен закон влизат още Данаил Кирилов и Красимир Ципов. Владислав Горанов, Десислава Танева, Диана Йорданова, Кирил Калфин, Красимир Стефанов, Менда Стоянова, Димитър Главчев и Пламен Йорданов ще представляват ГЕРБ в комисията по бюджет и финанси. Бившият регионален министър Лиляна Павлова и колегите й от парламентарната група Александър Ненков, Любен Татарски, Николай Нанков, Румен Иванов, Стефан Господинов, Стефан Велев и Томислав Дончев попълват състава на комисията по местно самоуправление. По предложение на Павел Шопов депутатите избраха Ради Стоянов от "Атака" за зам.-председател на комисията по правата на човека и жалбите на гражданите. В комисията по вътрешна сигурност и обществен ред ще работят зам.-вътрешният министър в кабинета "Борисов" Веселин Вучков и съпартийците му Галина Милева-Георгиева, Здравко Димитров, Красимир Ципов, Любомир Христов, Пламен Нунев, Пламен Петров и Румен Иванов. Милена Дамянова, която беше заместник на образователния министър при управлението на ГЕРБ, както и Аксения Тилева, Донка Иванова, Ирена Коцева, Ирена Соколова, Корнелия Маринова, Красимира Анастасова и Стефани Михайлова ще участват в комисията по образование.
В началото на заседанието инж. Димитър Кочков се закле като народен представител. Той е избран от листата на Коалиция за България в Плевенски район. Кочков влиза в парламента на мястото на Любомир Петков, който стана консул на България във Франкфурт.

КЗК с нови правомощия

автор:Дума

visibility 645

/ брой: 174

Сиренето у нас е с 26% по-скъпо от средната европейска цена

автор:Дума

visibility 748

/ брой: 174

ДФЗ засече двойно декларирани 7420 декара

автор:Дума

visibility 557

/ брой: 174

По-евтино на море в Гърция през септември

автор:Дума

visibility 768

/ брой: 174

София също блокира санкции срещу Израел

автор:Дума

visibility 841

/ брой: 174

В Белгия се "изпират" 16 млрд. евро годишно

автор:Дума

visibility 806

/ брой: 174

Протести в Словакия срещу Роберт Фицо

автор:Дума

visibility 810

/ брой: 174

Накратко

автор:Дума

visibility 662

/ брой: 174

Парламентарна поезия

автор:Александър Симов

visibility 662

/ брой: 174

Правителството върши своята работа и резултатите вече са видими

автор:Дума

visibility 750

/ брой: 174

Пътят на забравата

автор:Евгений Белий

visibility 726

/ брой: 174

Гладиаторско меле

visibility 600

/ брой: 174

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ