13 Септември 2025събота20:16 ч.

Болниците искат отмяна на забраната за планов прием и операции

автор:Дума

visibility 713

Министърът на здравеопазването да отмени наложената забрана за планов прием и планови операции, тъй като няма предпоставки "за налагане на такава крайна мярка, от която могат да пострадат твърде много хора". Това предлагат в декларация от Националното сдружение на частните болници, изпратена до премиера и до министъра на здравеопазването, пише БТА.

В декларацията от частните болници се посочва още, че е допустимо спиране на плановите дейности, ако има епидемичен взрив на вътреболнично заразяване - за времето до ликвидиране на огнището. Във всички останали случаи лечебните заведения трябва да бъдат оставени отворени за пациентите, допълват още в документа.

От сдружението посочват, че не подценяват ситуацията, породена от Covid-19 и подчертават, че ако се спре наблюдението, контролът и лечението на болните, особено на пациенти с тежки хронични заболявания, последиците - трайна инвалидизация и смърт, ще са несравнимо по-тежки отколкото от Covid-19.

Искането за отмяна на забраната няма финансови подбуди, добавят от сдружението в декларацията си и обясняват, че "в сегашната ситуация, в която получаваме 85 на сто от планираната заработка без да работим, е по-изгодна от комерсиална гледна точка“.

Процесът на присъединяване към еврото няма да е лек

автор:Дума

visibility 1829

/ брой: 170

Димитър Радев за първи път на заседание на ЕЦБ

автор:Дума

visibility 1401

/ брой: 170

Предупреждават ни за опасни храни от чужбина

автор:Дума

visibility 1699

/ брой: 170

Задава се хаос със сметките за парно

автор:Дума

visibility 1183

/ брой: 170

Показно убийство на привърженик на Тръмп

автор:Дума

visibility 1123

/ брой: 170

Учебната година в Гърция започна с протести

автор:Дума

visibility 1018

/ брой: 170

Ким Чен Ун подготвя дъщеря си за лидер

автор:Дума

visibility 1417

/ брой: 170

НАТО няма да активира член 5

автор:Дума

visibility 1339

/ брой: 170

Истинска памет

автор:Александър Симов

visibility 1410

/ брой: 170

Диагноза - русофобия

автор:Боян Бойчев

visibility 1749

/ брой: 170

Драма с класов привкус

автор:Юрий Борисов

visibility 1832

/ брой: 170

Приложима ли е четиридневна работна седмица в България

visibility 1193

/ брой: 170

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ