19 Юли 2025събота00:48 ч.

БНР представя сплав от етно и джаз с проекта "North-East"

/ брой: 144

автор:Дума

visibility 80

Българското национално радио ще представи музикалния проект "North-East" на 1 юли в Първо студио на БНР. Тримата музиканти - Карл Сеглем (Норвегия), Николай Иванов ОМ (България) и Рамеш Шотам (Индия, Германия) черпят вдъхновение от традицията и се стремят да я трансформират в съвременен фюжън. Тяхната музика съединява културите на Изтока и Запада в нов баланс. Тя е сплав от етно и джаз влияния, от "уърлд" мотиви, импровизация и спонтанност.
Карл Сеглем е от значимите и интересни тенор саксофонисти на съвременната норвежка сцена. Известен е и с изпълненията си на традиционни рогове. Има издадени над 25 албума. Прави музика за филми, пише поезия и е продуцент и мениджър на лейбъла "NORCD" 20 години. Свирил е във всички европейски страни, Япония, Индия, Пакистан, САЩ и др.
Николай Иванов ОМ е музикант, композитор и художник, познат като основател на арт формация "ОМ". След 2000 г. работи активно и осъществява многобройни български и интернационални проекти. Автор е на музиката на 48 филма и има 25 CD, издадени в Германия, Унгария, Норвегия, Франция и България. За музиката към документалния филм "Потъването на Созопол" Николай Иванов получава номинация от Миланската филмова академия и награда за най-добра филмова музика в Лос Анджелис.
Рамеш Шотам е един от знаменитите съвременни перкусионисти. Преминал през прочутата перкусионна школа в Бангалор, през 90-те години се установява в Кьолн. Участвал е в създаването на над 120 компактдиска и в най-престижните фестивали по света. Рамеш преподава през годините в различни консерватории - Байройт, Ротердам, Ваймар, Нюрнберг, Рощок.
Билети за концерта може да се купят от касата на Рекламно-информационния център на БНР и в мрежата на Ticketsbg.com и Eventim.bg, научи ДУМА от Светла Стойкова.
 

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 677

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 653

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 759

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ