31 Юли 2025четвъртък12:06 ч.

Близо 5 пъти повече са ваксинираните срещу хепатит Б

/ брой: 116

автор:Аида Ованес

visibility 3224

Имунизиралите се с препоръчителна ваксина  срещу хепатит през миналата година са 663 души, докато през 2022 г. са били 136 през 2022 г. Това показват данните на НЦОЗА за 2023 г.
Ръст се наблюдава и при задължителните имунизации.През годината трети прием на ваксина срещу дифтерия, тетанус и коклюш, както и срещу полиомиелит са получили 92,4% от децата, което и при двете ваксини е с 1% повече от предната година. Срещу хепатит Б имунизираните новородени, получили трети прием, са 92,3% при 91,5% предходната година. С 4 процентни пункта повече са имунизираните на 13 месеца бебета срещу морбили, паротит и рубеола. Най-голям е скокът при ваксинираните с втора доза срещу пневмококови инфекции  с конюгирана ваксина - 91,7%. През 2022 г. трети прием са получили 84.7% от родените до края на 2019 г. и през 2020 г. Еднакъв за двете години е процентът на ваксинираните срещу туберкулоза новородени - 96,5%, което е с 1% повече от обхванатите в предпандемичната 2019 г.

Хиляди сърби искат наши паспорти

автор:Дума

visibility 73

/ брой: 140

Няма сделка за Арда, твърди гръцка медия

автор:Дума

visibility 77

/ брой: 140

Разследват главния прокурор на Испания

автор:Дума

visibility 74

/ брой: 140

Накратко

автор:Дума

visibility 67

/ брой: 140

Така се прави!

автор:Таня Глухчева

visibility 70

/ брой: 140

Толкова ли е трудно

visibility 74

/ брой: 140

Не винете човечеството за повишаване на температурите

автор:Дума

visibility 86

/ брой: 140

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ