20 Юли 2025неделя15:04 ч.

Благоевград в пълна карантина за три седмици

автор:Дума

visibility 163

Благоевград ще е първата община в България, която ще прибегне до крайни ограничителни мерки заради коронавируса. Планира се от понеделник да се въведе почти пълна карантина за период от три седмици. Това е решила комисията за борба с КОВИД към Общинския съвет. Тя предлага пълно затваряне на общината за три седмици, предаде Фокус. Няма да работят всички учреждения, с изключение на аптеки, хранителни магазини, държавни и общински учреждения, бензиностанции и банки.

 В рамките на заседанието на комисията са взети следните решения, които с протокол ще бъдат изпратени за разглеждане на Общинския кризисен щаб, който от своя страна ще трябва да гласува и реши дали да ги приеме:

- Пълно затваряне на всички учреждения с изключение на аптеки, хранителни магазини, държавни и общински учреждения, бензиностанции и банки (срока на затваряне е три седмици считано от понеделник (23.11.2020 година);

- Комисията предлага и вечерен час до 20:00 часа за всички ученици до 12 клас;

- Откриване на триажен кабинет за целия град (колаборация между болниците);

- Групата на ДПС се ангажира да достави дарение на апарат за кръвна плазма за лечение на болни от COVID- 19.

В комисията влизат общо 9 общински съветника - Д-р Павлин Янкулски - Председател на комисията; Д-р Владимир Пандев- Заместник- председател; Радослав Тасков; Мария Гошева; Христо Ковачки; Кирил Илиев; Мехмед Вакльов; Цветозар Балабанов; Георги Корчев.

               

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 7866

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 7395

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 8902

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 8239

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 7835

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 7888

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 7778

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 7923

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 8105

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 8637

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 8221

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ