14 Септември 2025неделя15:04 ч.

Снимка БГНЕС

Бившият шеф на ДАНС и собственикът на „Бистришките тигри“ са в ареста за незаконен лов

автор:Дума

visibility 375

Бившият председател на ДАНС Димитър Георгиев е задържан след сигнал за незаконен отстрел на глигани. Акцията на полицията е била близо до с. Сушица, Благоевградско. В багажника на автомобила на Георгиев е открита отстреляната дива свиня. Заедно с него в ареста са още няколко души. По непотвърдена информация сред тях е настоящ служител на ДАНС и собственикът на футболния клуб „Бистришките тигри“. Припомняме, че бившият премиер Бойко Борисов бе картотекиран играч в клуба.

При претърсването в автомобилите на групата са открити няколко ловни оръжия, голямо количество патрони, както и убито диво животно, съобщиха от МВР.

В момента тримата се намират във Второ РПУ в Благоевград. Според първоначалната информация в колите, с които е пътувала ловната дружинка, са намерени 4 пушки и убито прасе. Предстои да бъдат взети натривки от ръцете на задържаните. На място е бил извикан следовател, тъй като единият от задържаните е действащ служител на ДАНС.

Очаква се официална информация по случая да даде районният прокурор  Борислав Ковачки.

В края на май  служебният кабинет предложи на президента Румен Радев да освободи от поста председателя на ДАНС Димитър Георгиев. Премиерът Стефан Янев заяви, че Георгиев е вземал политически мотивирани решения.

На 26 май държавният глава подписа указа за освобождаването му и с друг указ назначи за шеф на агенцията Пламен Тончев.

Процесът на присъединяване към еврото няма да е лек

автор:Дума

visibility 8873

/ брой: 170

Димитър Радев за първи път на заседание на ЕЦБ

автор:Дума

visibility 8240

/ брой: 170

Предупреждават ни за опасни храни от чужбина

автор:Дума

visibility 8845

/ брой: 170

Задава се хаос със сметките за парно

автор:Дума

visibility 7361

/ брой: 170

Показно убийство на привърженик на Тръмп

автор:Дума

visibility 7369

/ брой: 170

Учебната година в Гърция започна с протести

автор:Дума

visibility 7143

/ брой: 170

Ким Чен Ун подготвя дъщеря си за лидер

автор:Дума

visibility 8392

/ брой: 170

НАТО няма да активира член 5

автор:Дума

visibility 8437

/ брой: 170

Истинска памет

автор:Александър Симов

visibility 5162

/ брой: 170

Диагноза - русофобия

автор:Боян Бойчев

visibility 6229

/ брой: 170

Драма с класов привкус

автор:Юрий Борисов

visibility 9008

/ брой: 170

Приложима ли е четиридневна работна седмица в България

visibility 7624

/ брой: 170

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ