Следващите няколко месеца няма да има резки промени в политиките на образователното министерство. Основната зачада на служебното правителство е да осигури плавен преход към следващия редовен кабинет. Това заяви новият просветен министър проф. Николай Денков при приемането на поста от своя предшественик Красимир Вълчев.
Държавните зрелостни изпити и националното външно оценяване ще протекат, както са планирани и организирани от досегашния екип на министерството, стана ясно още от думите на Денков. Новият екип в МОН ще продължи всички полезни инициативи и ще се опита да ускори работата в няколко области с потенциал.
Според графика на МОН първата задължителна матура по български език и литература е на 19 май, а вторият задължителен изпит по предмет по желание е на 21 май.