20 Февруари 2026петък04:11 ч.

Снимки БТА

Бедствие по Южното Черноморие

Наводнение, евакуация и паника заради порои в Царево и Ахтопол

/ брой: 172

автор:Дума

visibility 2192

Поройни дъждове доведоха до истинско бедствие в голяма част от Южното Черноморие. Най-много пострадаха Царево, Ахтопол, село Кости, къмпингите "Арапя" и "Нестинарка", като на места дъждът достигна до 300 л/кв. м за денонощие. Наводненията отнесоха автомобили и каравани в морето, заляха улици, ниски части на хотели и къщи, събориха мостове. Няколко населени места останаха без ток.
Реките в района преляха, а язовири започнаха да изпускат спешно води, заради риск от преливане. Наложи се евакуация на хора от най-застрашените места, а други бяха призовани чрез сирени да се качат нависоко и да не напускат по-безопасните места. Въпреки това много от туристите, обхванати от паника, започнаха да бягат от опасните курорти и предизвикаха задръствания по пътя към Бургас.
По непотвърдена информация трима души са изчезнали, отнесени от придошлата вода. Те най-вероятно са стояли на мост, който е паднал, твърдят очевидци.
В късния следобед дъждът в района спря, но вечерта по прогнози се очакваше да паднат още порои, а нов голям дъждовен фронт в Черно море да се прехвърли върху крайбрежната ивица от Приморско до Синеморец.
На Северното Черноморие пък се появи смерч. 

Парламентът изслушва енергийни шефове за авариите в АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 865

/ брой: 34

Експерт: Само 20% от българите си позволяват истинско сирене

автор:Дума

visibility 850

/ брой: 34

Кристин Лагард напуска предсрочно ЕЦБ

автор:Дума

visibility 908

/ брой: 34

Румен Спецов: Няма риск страната да остане без горива

автор:Дума

visibility 983

/ брой: 34

Ватиканът отхвърли поканата на Тръмп

автор:Дума

visibility 943

/ брой: 34

Мерц изключи Германия да има ядрени оръжия

автор:Дума

visibility 800

/ брой: 34

Лондон арестува 1000 педофили месечно

автор:Дума

visibility 872

/ брой: 34

Морален компас за държавност

visibility 1061

/ брой: 34

Прощавай, Дяконе!

visibility 1184

/ брой: 34

Мълчанието на рамкирания светец

visibility 891

/ брой: 34

Барелеф на Димчо Михалевски на Маказа! Той го заслужава

visibility 791

/ брой: 34

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ