15 Септември 2025понеделник22:41 ч.

Балетни "Отражения" с двойна премиера

Руско-американският проект събира деветима световноизвестни хореографи

/ брой: 25

автор:Христо Събев

visibility 2526

Новият международен проект "Отражения" е съвместна продукция на Болшой театър, Центъра за изпълнителско изкуство "Segerstrom" и артистичната агенция "Ардани". В проекта участват едни от най-известните съвременни хореографи, сред които Начо Дуато, Мауро Бигонцети, Азур Бъртън и други. "Отражения" е в три части - първата е на Начо Дуато и неговия балет "Ремансос" по музика на Енрике Гранадос. Балетът е бил за трима танцьори, като единият от тях е знаменитият Владимир Малахов - поясни на пресконференцията Начо Дуато. По-късно той поставя този балет в Испания и добавя към мъжките партии и женски.
Сергей Данилян, който ръководи театралната агенция "Ардани артистс", обясни, че проектът е негов съвместен замисъл заедно с Начо Дуато. Основният акцент е върху съвременния балет. Кулминацията му е втората част - па дьо троа на Джордж Баланчин по музика на Михаил Глинка.
Новата постановка на Мауро Бигонцети "Пет" е по музика на Антонио Вивалди. В нея участват балерини, завършили Московската държавна академия по хореография. Мария Кочеткова, която получи втора награда на Международния балетен конкурс във Варна през 2002 г., през 2003 г. е приета в трупата на Английския национален балет. През 2007 г. става солистка в балета на Сан Франциско. Мария е лауреатка на първи награди на конкурси в Лозана, Люксембург, Сеул, Рим и др. Полина Семьонова е от трупата на Берлинския държавен балет, Наталия Осипова, Екатерина Крисанова, Екатерина Шипулина са от Болшой театър, Олга Малиновска танцува в Естонския национален балет. Участват и солистите на Болшой театър Иван Василев (лауреат на Варненския балетен конкурс), Александър Волчков, Денис Савин и Вячеслав Лопатин.
Американската премиера на "Отражения" се състоя на 20, 21, 22, 23 януари. Московската бе на 27, 28, 29, 30 януари в Болшой театър. Заместник-генералният директор на Болшой театър Антон Гетман отбеляза на пресконференцията, че зрителите ще видят в спектакъла нещо необикновено - работата на деветима различни хореографи, обединени в една програма.

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 707

/ брой: 171

Пътуваме от София до Сърбия изцяло по магистрала

автор:Дума

visibility 758

/ брой: 171

НАП погва амбулантни търговци за укрити доходи

автор:Дума

visibility 713

/ брой: 171

Огромна разлика в доходите на българите

автор:Дума

visibility 737

/ брой: 171

Да се ограничи интернет за децата

автор:Дума

visibility 649

/ брой: 171

Голям пожар бушува на Пелопонес

автор:Дума

visibility 675

/ брой: 171

Германците взимат заеми за всекидневни разходи

автор:Дума

visibility 682

/ брой: 171

Накратко

автор:Дума

visibility 669

/ брой: 171

Признанието на Макрон

автор:Юри Михалков

visibility 684

/ брой: 171

Винаги с разум

visibility 642

/ брой: 171

Разбирате ли смисъла от училището?

visibility 661

/ брой: 171

Глас и съвест на епохата

автор:Дума

visibility 670

/ брой: 171

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ