17 Юли 2025четвъртък21:14 ч.

Ахмети преговарял за смяна на химна на РСМ

/ брой: 119

автор:Дума

visibility 580

Знамето и химнът на Република Северна Македония вече са на масата за преговори, а новият химн е само въпрос на време, разкри председателят на най-голямата албанска партия в РСМ Али Ахмети. Дългогодишният лидер на Демократичния съюз за интеграция (ДСИ) заяви в ефира на ТВ "Клан Македония", че води активни разговори с премиера Зоран Заев, с когото са коалиционни партньори, добави скопското издание "Слободен печат". "Говорили сме и за химна, и за герба, и за знамето. Това са въпроси, по които трябва да бъде постигнато съгласие и там нещата ще зависят повече от постигането на договор между самите македонци. Що се касае до химна, имали сме разговори и няма значителна съпротива. Това е повече въпрос на време и мисля, че може да се разговаря без резерви", заяви Ахмети.
В същото време външният министър на РСМ Буяр Османи отрече тези твърдения, предаде телевизия ТВ 21. Според него става дума за "несериозно предаване на изявлението" на Ахмети отпреди 20 години, когато са се обсъждали тези въпроси.
Косовският пък премиер Албин Курти прие кметовете на общините с албанско мнозинство в Сърбия, а обсъжданата тема била за правата на албанското малцинство в Сърбия.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 498

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 581

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 578

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 508

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 550

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 574

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 526

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ