05 Август 2025вторник22:18 ч.

17 моста по "Хемус" и "Тракия" чакат ремонт

автор:Дума

visibility 446

Общо 17 моста по магистралите "Хемус" и "Тракия" се нуждаят от ремонт, защото са в лошо експлоатационно състояние. От тези 17 съоръжения до края на годината ще се ремонтират 5. Това обяви на брифинг в Министерски съвет регионалният министър Николай Нанков.
Припомняме, че миналата седмица, след тргедията със срутилия се магистрален мост в Генуа, премиерът Борисов разпореди спешно да се ремонтират всички мостове, виадукти и естакади, които са в лошо състояние.
Ресурсът за ремонтиране надхвърля над 150 милиона лева, уточни Нанков. Той припомни, че миналата година са били ремонтирани седем съоръжения по двете магистрали.
Нанков призова българските шофьори да бъдат много търпеливи, защото се образуват много големи тапи по магистралите. Водачите на тежки камиони също трябвало да проявят разбиране. За да се предотврати част от задръстванията по магистралите, тежкотоварните автомобили ще се пренасочат по стария алтернативен маршрут на АМ "Хемус".
 

Достъпът с автомобил до Терминал 2 е забранен до 23 август

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 143

КЗК глоби "Билла" с над 400 хил. лв.

автор:Дума

visibility 385

/ брой: 143

Нерегистрираните до 28 ноември кладенци ще бъдат ликвидирани

автор:Дума

visibility 393

/ брой: 143

Едва 16% от германците готови да хванат оръжие

автор:Дума

visibility 407

/ брой: 143

Гърция призна бекташите за религиозна общност

автор:Дума

visibility 380

/ брой: 143

В Хаити арестуваха бивш сенатор

автор:Дума

visibility 406

/ брой: 143

ЕС губи €1 трилион заради санкциите срещу Русия

автор:Дума

visibility 358

/ брой: 143

Бузлуджа 2025

автор:Александър Симов

visibility 388

/ брой: 143

Попарени мераци

автор:Юри Михалков

visibility 376

/ брой: 143

На почивка с НЗОК

автор:Евгения Младенова

visibility 394

/ брой: 143

Те донесоха свободата

автор:Евгений Белий

visibility 366

/ брой: 143

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ