20 Февруари 2026петък11:16 ч.

15 деца от Пловдив са с хранително натравяне, 3 са в болница

/ брой: 222

автор:Дума

visibility 638

15 деца от една и съща детска градина в Пловдив са с хранително натравяне и три от тях са били настанени в Инфекциозна клиника. Все още няма резултат от дадените за изследвания храни, но според инфекционисти положението не е тревожно.
Шефката на "Надзор и заразни болести" в РЗИ-Пловдив д-р Милена Панайотова уточни, че децата са от ДГ "Славей" в район "Северен". Три от децата са хоспитализирани, но и Панайотова потвърди, че вече са значително по-добре. "Повърнали са няколко пъти и са се дехидратирали, но след като са им пуснали по една система, са се оправили", каза тя.
Децата през деня са консумирали за закуска филия с яйчен пастет, а на обед - леща и пиле с ориз. Следобедната закуска били филия с мед.
Само в еднa група има заболели. Много родители са спрели децата си на другия ден, след като разбрали какво се е случило.
От здравното заведение уточниха, че децата са били докарани в интервала от 22 часа до 2 ч сутринта.

Основни храни поскъпнаха двойно

автор:Дума

visibility 435

/ брой: 35

БНБ очаква устойчив икономически растеж

автор:Дума

visibility 428

/ брой: 35

ЕК представи стратегия за Източна Европа

автор:Дума

visibility 426

/ брой: 35

Владимир Путин: Санкциите на САЩ срещу Куба са неприемливи

автор:Дума

visibility 459

/ брой: 35

Вашингтон е готов да удари Иран още в събота

автор:Дума

visibility 442

/ брой: 35

Доживотен затвор за експрезидента на Южна Корея

автор:Дума

visibility 427

/ брой: 35

Умнокрасивият чекист

автор:Александър Симов

visibility 445

/ брой: 35

За служебните министри

автор:Чавдар Найденов

visibility 402

/ брой: 35

Ние губим, те печелят

visibility 406

/ брой: 35

Пазарна икономика - оправи държавата!

visibility 424

/ брой: 35

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ