19 Юли 2025събота00:29 ч.

10 загинали в Торонто, ван помете пешеходци

автор:Дума

visibility 149

Най-малко 10 са жертвите на инцидента в Торонто, при който ван се вряза в пешеходци в понеделник. Според последните данни на полицията ранените са 15. Все още не е ясно дали нападението е терористичен акт. Кървавата драма се разигра на оживено кръстовище в северната част на града в 13,30 местно време. Ванът се качил на тротоара и започнал да блъска пешеходците. Шофьорът бе задържан и вече е разпитан от полицията. Името му е Алек Минасян, 25-годишен, жител на предградието Ричмънд хил. Той не е познат на полицията. Засега разследващите смятам, че действията му са преднамерени, но мотивът още не е изяснен. Знае се, че Минасян е участвал в гимназиална програма за ученици със специални нужди, където често е бил срещан да ходи из коридорите със сведена глава и здраво присвити ръце. Според негови близки не е бил социален, а по-скоро затворен.  Според неофициална информация психическо заболяване, а не тероризъм е водещата версия за нападението.
На този етап няма информация за пострадали българи, съобщи Петър Крайчев, консул на България в Торонто. Той предостави и телефон за връзка в консулството – 001 4168 921 738, като призова той да се използва по целесъобразност.
 

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 692

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 654

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 700

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 679

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 630

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 583

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 677

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 653

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 759

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 642

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ