26 Март 2026четвъртък21:05 ч.

Срещу Александър Вучич бил планиран атентат

/ брой: 38

автор:Дума

visibility 18878

Двама мъже са задържани в град Кралево, Сърбия, по подозрение, че са подготвяли атентат срещу президента Александър Вучич, предаде БГНЕС.
Според разследващите от декември м.г. до февруари 2026 г. "двамата са планирали насилствена смяна на властта и сваляне на най-висшите държавни органи. Уговаряли са набавяне на оръжие и нападение срещу живота на президента, съпругата и децата му, както и атаки срещу служители на МВР, на които възнамерявали да нанесат телесни повреди".
Председателят на Сръбската прогресивна партия и съветник на държавния глава Милош Вучевич коментира, че на фона на "непрестанната чудовищна кампания" срещу президента не е изненадващо, че има "чудовища, които са планирали и са били готови да го убият".

Кабинетът се опълчи на НС за антикризисните мерки

автор:Дума

visibility 709

/ брой: 56

Осигуряват оригинални части от Русия за АЕЦ "Козлодуй"

автор:Дума

visibility 687

/ брой: 56

Левият блок спечели изборите в Дания

автор:Дума

visibility 687

/ брой: 56

Осъдиха мъжете, крили оръжия на "Хамас" у нас

автор:Дума

visibility 641

/ брой: 56

Дрон се блъсна в комин в Естония

автор:Дума

visibility 687

/ брой: 56

Накратко

автор:Дума

visibility 589

/ брой: 56

Прогресивно фентъзи

автор:Александър Симов

visibility 645

/ брой: 56

Справедлива България е възможна

автор:Дума

visibility 685

/ брой: 56

Дезинформация дебне отвсякъде

автор:Николай Милчев

visibility 612

/ брой: 56

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ