17 Юли 2025четвъртък15:50 ч.

Женева посрещна "Ханът и империята" на акад. Людмил Стайков

/ брой: 100

автор:Дума

visibility 1002

Постоянната мисия на България към службата на ООН в Женева организира представяне на новата, преработена версия на филмовата епопея "Хан Аспарух" - "Ханът и империята" на режисьора акад. Людмил Стайков и продуцента Добромир Чочов, научи ДУМА от НАТФИЗ.
Събитието беше отбелязано точно на 24 май и почетено от представители на различни международни организации в Женева, от български граждани, работещи в международните организации от системата на ООН, представители на българската общност в Женева и Лозана, и служители към българската мисия в Женева.
Специален гост на събитието бе ректорът на НАТФИЗ проф. д-р Станислав Семерджиев, който е и драматургичен консултант на новата редакция на филма. Той запозна зрителите с историята на създаването, творческата концепция на новата версия на една от най-мащабните български филмови продукции и участва в оживена размяна на мнения и коментари с публиката.
Събитието премина при стриктно спазване на санитарно-епидемиологичните мерки, прилагани за Швейцария.

Средствата по ПВУ за саниране са спасени

автор:Дума

visibility 25

/ брой: 130

Словакия пак блокира санкции срещу Русия

автор:Дума

visibility 21

/ брой: 130

Джорджеску остава под съдебен контрол

автор:Дума

visibility 16

/ брой: 130

Париж отменя два официални празника

автор:Дума

visibility 26

/ брой: 130

Пекин стопля отношенията с Брюксел

автор:Дума

visibility 22

/ брой: 130

Възможности

автор:Александър Симов

visibility 20

/ брой: 130

Ах, леглото

автор:Аида Паникян

visibility 27

/ брой: 130

Пълен батак при хранилището за ядрени отпадъци

visibility 25

/ брой: 130

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ