01 Ноември 2025събота16:32 ч.

Забраняват сондажи на BP?

/ брой: 175

автор:Дума

visibility 653

Компанията "Бритиш петролиъм" е изправена пред перспектива за забрана за нови сондажи в района на Мексиканския залив през следващите седем години. Това съобщи лондонският седмичник "Сънди таймс". Съответното предложение е включено в поправка на американския конгресмен Милър. Поправката, която влезе в закона за сигурността при сондиране, бе приета миналия петък от Камарата на представителите.
Чрез поправката Милър се въвежда забрана за сондиране на BP в Мексиканския залив през следващите 7 години. В същото време не се позволява и обновяване на съществуващи кладенци на компанията.
"Сънди таймс" отбелязва, че окончателното приемане на тази мярка би означавало "действителното експулсиране" на дружеството от ключовия Мексикански залив, а вероятно и като цяло от американския пазар.
Сега, по данни на изданието, ръководството на "Бритиш петролиъм" полага "титанични усилия", за да се предотврати развитието на събитията по подобен катастрофален за компанията сценарий.
Според британските медии BP обмисля и възможността за връщане на името "Амоко" за търговски цели на вътрешния пазар в САЩ. През 1998 г. BP погълна тази добре известна американската петролна компания, която води началото си от известния стандарт Oil Company (Индиана), създаден през 1889 от Джон Рокфелер. Първата стъпка вероятно ще бъде връщане на името и логото на "Амоко" на всички 11,3 хил. бензиностанции BP, които сега работят в САЩ.
 

Всяка сграда със собствен пощенски код

автор:Дума

visibility 1631

/ брой: 204

Основен ремонт за 51 млн. лева на пътя Рудозем-Смолян

автор:Дума

visibility 1646

/ брой: 204

Задава се нов собственик на "Лукойл Нефтохим"

автор:Дума

visibility 1735

/ брой: 204

С 20% нарасна за година външният ни дълг

автор:Дума

visibility 1614

/ брой: 204

Си Дзинпин и Доналд Тръмп се споразумяха

автор:Дума

visibility 1742

/ брой: 204

Крайнодесните загубиха вота в Нидерландия

автор:Дума

visibility 1927

/ брой: 204

Русия кани западни журналисти в Донбас

автор:Дума

visibility 1853

/ брой: 204

Казахстан забранява ЛГБТИ пропагандата

автор:Дума

visibility 1721

/ брой: 204

Динозаврите

автор:Александър Симов

visibility 1677

/ брой: 204

Участието в управлението беше правилно решение

автор:Дума

visibility 3139

/ брой: 204

Вечно виновните комунисти

автор:Александър Симов

visibility 6410

/ брой: 203

Голямо "Ако" в схемата

visibility 3428

/ брой: 203

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ