31 Юли 2025четвъртък19:41 ч.

Забрана на Луковмарш поискаха от БСП-София

автор:Дума

visibility 469

Категорично сме против провеждането на Луковмарш. Няма да допуснем София да стане столица на фашизма в Европа. Това заяви лидерът на столичните социалисти Калоян Паргов по време на днешното заседание на СОС. Той прочете декларация от името на групата, с която левицата се противопоставя на провеждането на Луковмарш в София.
Историята показва, че България и българските граждани никога не са проявявали търпимост и толерантност към подобни демонстрации на такава мракобесна идеология, каквато е "кафявата чума". Доказателство за това е и отбелязването с редица събития през 2018-а на 75-ата годишнина от онзи исторически момент, в който България спасява българските евреи от лагерите на смъртта. Въпреки това у нас вече се подготвя следващият парад на омразата Луковмарш. Ние, съветниците от групата на БСП, сме убедени, че е огромна грешка Столична община да допусне шествие с участието на поддръжници на личност и идеология, която символизира най-мрачните моменти от европейската история от 20-и век – времена, които в действителност създадоха нуждата от Обединена Европа като гарант катастрофата да не се повтори. Ето защо настояваме кметът на София Йорданка Фандъкова ясно да заяви позицията си по темата "Луковмарш" и да положи необходимите ефективни усилия за възпрепятстване на плановете за провеждане на парада на омразата, се казва в декларацията. От БСП поискаха Столичният общински съвет да приеме и декларация, в която категорично се противопоставя на провеждането на Луковмарш и осъжда всички профашистки и националистки прояви на територията на София. С това наше действие категорично ще заявим, че няма да допуснем София да стане столица на фашизма в Европа, призовават социалистите.

 

Хиляди сърби искат наши паспорти

автор:Дума

visibility 572

/ брой: 140

Няма сделка за Арда, твърди гръцка медия

автор:Дума

visibility 550

/ брой: 140

Разследват главния прокурор на Испания

автор:Дума

visibility 594

/ брой: 140

Накратко

автор:Дума

visibility 602

/ брой: 140

Така се прави!

автор:Таня Глухчева

visibility 596

/ брой: 140

Толкова ли е трудно

visibility 573

/ брой: 140

Не винете човечеството за повишаване на температурите

автор:Дума

visibility 708

/ брой: 140

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ