10 Април 2026петък21:26 ч.

За живота... цинично

/ брой: 112

автор:Светла Василева

visibility 4814

Освен "безценен човешки живот загубихме и 50 млн. лв.", коментира премиерът инцидента със загиналия в Черно море военен пилот. И за да не останем с впечатление, че го прави неволно, от вълнение - това едновременно "изстрелване" на думи за безценността на живота и за цената на загубата, тутакси, на мига, в числа - 50 млн. лв., додаде - колкото са коледните добавки на пенсионерите.
Човешкият живот е уникален и безценен. Няма пари на света, които могат да овъзмездят загубата му. Некоректно и неприлично е остойностояването, а споменаването на пари в такива случаи е цинично. Толкова, колкото и съветите да се награди с "три-четири телешки пържолки кучето", открило тялото на изчезналата Мирослава край Перник през 2012 г. Думите бяха пак на премиера Борисов. Както и онези за пенсионерите, "изяли" фискалния резерв, изречени през 2013 г.
През 2017 г. всичко се събра в едно - смърт, пари, добавки. Кощунствено. Разумът отказва да приеме подобен микс, но да не забравяме кой ги казва - човекът, за когото останалите да живеем в България сме лош човешки матер'ял. Някакво си второ качество. Колко му е да остойности - нас и живота ни. Цинично е. Само дето на него не му пука.  
 

Израел хвърля сянка на сделката САЩ-Иран

автор:Дума

visibility 732

/ брой: 67

Рюте: Някои в НАТО се провалиха на теста

автор:Дума

visibility 757

/ брой: 67

КНДР тества ракети с касетъчни бомби

автор:Дума

visibility 649

/ брой: 67

Накратко

автор:Дума

visibility 545

/ брой: 67

Бомба със закъснител

автор:Александър Симов

visibility 598

/ брой: 67

Просията стана основно занимание на бизнеса

автор:Евгени Гаврилов

visibility 698

/ брой: 67

Да свалим частично санкциите срещу Русия

visibility 683

/ брой: 67

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ