18 Юли 2025петък13:13 ч.

За аматьорщината в киното

/ брой: 74

visibility 3654

Виктор Божинов

Днес разговарях с филмови разпространители и собственици на киносалони... Според тях, излизането на поредица от аматьорски, частни български игрални филми с изключително ниско качество, направени от амбициозни самозванци, предизвиква логична реакция у редовите зрители. Те просто не искат да гледат аматьорски заглавия и категорично отказват да гледат повече българско кино в киносалон!
Тъжно, но това е закономерна реакция след всички безумия!
Причината е изкривената представа, че зрителите са генерално тъпи и искат само да се хилят на простотии, не, че няма и такива.
Тези заглавия получават виза за киноразпространение от комисия от капацитети.
От личен опит знам, че е пълно с умни и интелигенти хора, които са готови и искат да гледат бг филми без да се срамуват.
Има и много други негативни процеси, особено при кандидатстване за финансова подкрепа за разпространение! Положителни резултати не интересуват никой, защото приходите са гарантирани!
С две думи... когато има много пари за раздаване, процесите стават с обратна стойност. Важното е да има оборотност.
Не мога да си мълча, когато българското киното бива унищожено заради суета, алчност и егоцентризъм! Колегите масово си мълчат, защото им е удобно или искат да са удобни бенефициери на държавна помощ. Разбирането за глобалните процеси и възможности на българският филмов пазар са тера инкогнита и всеки има просто обяснение - извинение.

Фейсбук

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 4

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 3

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 2

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 3

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 19

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 4

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ