15 Април 2026сряда20:29 ч.

Великобритания обяви недостиг на лекарства

/ брой: 58

автор:Дума

visibility 189

Великобритания е „на няколко седмици" от недостиг на лекарства - от болкоуспокояващи до терапии за рак, ако войната с Иран продължи, предупреждават експерти на Острова. Те смятат, че запасите ще стигнат за още 6-8 седмици. Според тях цените на медикаментите също могат да се повишат значително, пише „Гардиън". Според изданието подобна опасност има и за други държави в Европа.
Конфликтът вече нарушава доставките на ключови суровини като петрол, газ, торове и хелий, а следващият засегнат сектор може да бъде здравеопазването. Според анализатори това е „перфектната буря" - затварянето на Ормузкия проток затруднява търговията, а Индия, която е известна като „аптеката на света", произвежда голяма част от генеричните лекарства и активните съставки. Ограниченият режим на работа на летища в Дубай, Доха и Абу Даби принуждават фармацевтичните компании да пренасочват товарите си. Част от тях вече разчитат на морски транспорт, което удължава сроковете за доставка.

Дизелът вече мина границата от 2 евро

автор:Дума

visibility 628

/ брой: 68

Дизелът вече мина границата от 2 евро

автор:Дума

visibility 587

/ брой: 68

Годишната инфлация през март стигна 4,1%

автор:Дума

visibility 555

/ брой: 68

Връщат ваучери вместо пари при провалена почивка

автор:Дума

visibility 581

/ брой: 68

Петер Мадяр: Няма да се откажем от руския петрол

автор:Дума

visibility 645

/ брой: 68

Тръмп се закани и на папата

автор:Дума

visibility 659

/ брой: 68

Словения обмисля да напусне НАТО

автор:Дума

visibility 593

/ брой: 68

Предел

автор:Таня Джаджева

visibility 569

/ брой: 68

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ