15 Юли 2025вторник12:14 ч.

Снимки Архив на София съмър фест

Васил Найденов открива София съмър фест

Много театър, стенд-ъп комедии и разнообразна детска програма предлага петото издание на фестивала

/ брой: 134

автор:Дума

visibility 5672

София съмър фест за пета поредна година отваря вратите си в Южен парк II, за да посрещне почитателите на културните събития под открито небе. Тази година летният културен фестивал на София ще бъде открит с голям концерт на легендата Васил Найденов на 18 юли от 20 ч., а в следващите 30 дни жителите и гостите на града ще могат да се насладят на много театър, стенд-ъп комедии, кино и разнообразна детска програма, научи ДУМА от организаторите.
В театралния афиш на София съмър фест посетителите ще могат да видят любимите си актьори в много представления, сред които "Това не го казвай" с Теодора Духовникова и Захари Бахаров, "Жена ми се казва Борис", "Баща ми се казва Мария", "Игра за двама" с Александър Кадиев и София Бобчева, "Заклеваш ли се в децата?" с Весела Бабинова и Владимир Зомбори, "Горката Франция", "Сватба със закъснител" и много други.
Освен музикалното откриване с Васил Найденов, на сцената на летния фестивал на 28 юли за трета поредна година рождения си ден ще посрещне Керана заедно с групата си "Керана и космонавтите". За любителите на стенд-ъп комедиите в програмата влизат шоутата "Златните момчета" с Капитана, Кючуков и Донски, както и "София срещу провинцията" на Inside Joke Stand Up.
И тази година София съмър фест ще има специална програма за деца всеки уикенд. В нея най-малките посетители и техните родители ще могат да гледат куклени и игрални детски постановки в събота и неделя от 10 и от 11,30 ч. Освен тях, в рамките на събитието това лято ще се проведе и първото издание на Фестивала за съвременно българско детско и младежко кино. В програмата на филмовия форум са включени заглавия от актуалното българско детско и младежко кино с прожекции всяка събота и неделя от 16 ч., а входът е свободен за лица до 18 години.

Ядем най-скъпите в ЕС ориз и брашно

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 128

Правителството с нови мерки срещу спекулата

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 128

Прасковите ще стигат 8 лева за килограм изкупна цена

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 128

До софийското летище вече има денонощен транспорт

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 128

Франция ще удвои бюджета за отбрана

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 128

Протест спря кораб с оръжие за Израел

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 128

Сблъсъци между мигранти и испанци

автор:Дума

visibility 2

/ брой: 128

Френски затворник избяга, скрит в багажа на съкилийник

автор:Дума

visibility 1

/ брой: 128

Скъпооо

автор:Аида Ованес

visibility 4

/ брой: 128

Тъмни векове

автор:Барбара Пейчинова

visibility 2

/ брой: 128

Спортът ни не е умрял

автор:Владимир Николов

visibility 2

/ брой: 128

Тихото задлъжняване на българските домакинства

visibility 3

/ брой: 128

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ