27 Юли 2025неделя22:35 ч.

В Берлин забраняват планирания голям протест

автор:Дума

visibility 1167


Берлинските власти забраниха провеждането на планираните за този уикенд масови демонстрации на недоволни от ограничителните мерки срещу пандемията. Причината за забраната, изтъкната от Берлинския сенат, е, че при очакваното събиране на групи хора от такъв мащаб ще бъдат нарушени предписанията с мерките за защита срещу пандемията.
Според Андреас Гайзел, вътрешен сенатор на Берлин, решението не е взето, за да ограничи свободата на събиранията, а с цел да не се допусне разпространение на инфекцията. “Трябваше да избираме между основното право на свобода на събранията и неприкосновеността на живота. Избрахме живота”, каза още Гайзел.
Изграждането на лагери в столицата също няма да бъде толерирано. 

Въвеждат еднодневни винетки от 2026 г.

автор:Дума

visibility 12658

/ брой: 136

Газът поевтинява с 3,8% през август

автор:Дума

visibility 12753

/ брой: 136

Подадохме ново искане за 653 млн. евро по ПВУ

автор:Дума

visibility 12785

/ брой: 136

Пекин и Брюксел се сближават

автор:Дума

visibility 13126

/ брой: 136

Евродепутат заплаши Фон дер Лайен със съд

автор:Дума

visibility 12833

/ брой: 136

Москва и Киев върнаха по 1200 пленници

автор:Дума

visibility 12567

/ брой: 136

Накратко

автор:Дума

visibility 12740

/ брой: 136

Тромб

автор:Александър Симов

visibility 13100

/ брой: 136

Островът - вчера, днес, утре...

автор:Атанас Зафиров

visibility 13031

/ брой: 136

Законът - позор на Зеленски

visibility 12788

/ брой: 136

Недостиг

автор:Аида Паникян

visibility 12957

/ брой: 135

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ