22 Май 2026петък02:16 ч.

Информация:

Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата! Скъпи приятели! Ние пак сме тук! Времето се променя и налага необходимостта от трансформации. И ДУМА се променя и става електронно издание, но ще продължи да работи за вас и за свободата, справедливостта и солидарността. Благодарим ви за подкрепата!

Туба бензин и евтин аналгин

/ брой: 51

автор:Мария Нинова

visibility 3833

Куцо, кьораво и сакато намериха място в дългите депутатски листи. Това не е нещо ново. Не е ново, че за влизане в парламента се бори и поредният провъзгласил се за лице извън задкулисието, готово да пребори корупцията. В предишните години тази роля се играеше от Николай Бареков, Яне Янев, Жорж Ганчев и т.н. Сега статуквото ще атакува Веселин Марешки. Когато обяви заявката си за влизане в Народното събрание, даже се определи като "българския Тръмп".
Припомняме, че варненският съд отложи делото срещу "новото лице" за изнудване и побой за 24 април. Мотивът беше, че на една от подсъдимите заедно с Марешки й се разболяло детето. До края на април той ще бъде депутат. Даже се очаква да има ключова роля в създаването на нова коалиция. Нека не се залъгваме чия патерица ще бъде. Бизнесите на Марешки едва ли биха просъществували без закрилата на държавата. А лицето на държавата в последните 10 години е ГЕРБ.
Борци като него сме виждали и друг път. Слушали сме им обещанията. Следили сме им действията и бездействията. Гледали сме и провалите им. Пресните примери са Николай Бареков и Яне Янев. Единият от най-добър приятел на Борисов се превърна в негов враг. Другият избра обратния път. Първо окичи цяла България с билбордове "Ще уволня Бойко Борисов", след това му стана съветник.
Циркът е горе-долу един и същ. Клоуните в него само се менят. През годините така и не успяхме да намерим обяснение защо подобни хора намираха място в политиката. Отчаянието ли, бедността ли... Дали сега туба бензин и евтин аналгин ще решават бъдещето на България?

 

В шепа джобове

автор:Любослав Костов

visibility 910

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ