20 Юли 2025неделя01:29 ч.

Цветанов с нов опит за интрига срещу президента

/ брой: 52

автор:Ростислава Иванова

visibility 2070

Цветан Цветанов се пробва да завърти интрига между президента Румен Радев и вицепрезидента Илияна Йотова. Пред журналисти в парламента вчера той заяви, че Радев "говори повече като лидер на политически проект, а не като президент на Република България". После поздрави през медиите Йотова, че "превъзхождала с класи поведението на президента Радев". Коментарът му бе свързан с искането на ГЕРБ президентството да разсекрети стенограмата от срещата между държавния глава и руския патриарх Кирил.
Първа случая коментира вицепрезидентът, която заяви, че изказването на руския патриарх е неприемливо и неочаквано. Няколко часа по-късно президентът обяви, че Кирил е избрал да си тръгне от България като политик.
"Искам специално да поздравя Илияна Йотова. Някой път е критична и остра към нас, но трябва да ви кажа, че тя има съответния опит, знае как се прави голямата политика и мога да ви кажа, че просто превъзхожда с класи поведението на президента и позицията, която отстоява, свързана с националните интереси на страната", отбеляза Цветанов. Той обвини президента в координирани действия с БСП за разделение сред обществото с цел политическа дестабилизация, предсрочни избори и управление чрез служебен кабинет.
Зам.-председателят на ПГ на "БСП за България" Драгомир Стойнев защити държавния глава. Според него Радев е президент, с който можем да се гордеем. "Той ще бъде един от най-успешните президенти. Неговата работа е да казва на управляващите къде са им грешките, както и да обединява българските граждани", категоричен е Стойнев.

С 14% повече са банкрутите на фирми у нас

автор:Дума

visibility 6905

/ брой: 131

Чуждите инвестиции нарастват с 47 на сто

автор:Дума

visibility 6543

/ брой: 131

Сред първите в ЕС сме по поскъпване на имотите

автор:Дума

visibility 7839

/ брой: 131

Испания има полза от мигрантите

автор:Дума

visibility 7290

/ брой: 131

Украйна ще мобилизира и мъже над 60 години

автор:Дума

visibility 6965

/ брой: 131

Четири държави отказаха да купуват оръжие от САЩ

автор:Дума

visibility 6995

/ брой: 131

Накратко

автор:Дума

visibility 6784

/ брой: 131

Касапинът на протест

автор:Александър Симов

visibility 6982

/ брой: 131

Трагедията мигранти

автор:Таня Глухчева

visibility 7166

/ брой: 131

Силата на корените ни вдъхновява

автор:Ина Михайлова

visibility 7660

/ брой: 131

За какво ЕС ще изхарчи 2 трилиона евро... Евентуално

автор:Дума

visibility 7251

/ брой: 131

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ