19 Юни 2024сряда14:05 ч.

Снимка dsport.bg

ЦСКА удържа Бодьо/Глимт за първа точка в Европа

visibility 201

ЦСКА записа първа точка в Европа. В мач от втория кръг на Лигата на конференциите столичани извъртяха 0:0 с норвежкия шампион Бодьо/Глимт.

На Националния стадион ЦСКА започна много офанзивно и на няколко пъти застраши вратата на съперника в първия четвърт час, залагайки на преса и бързи атаки по фланговете. След 20-ата минута гостите започнаха да поглеждат по-уверено към вратата на ЦСКА и опитаха да застрашат Бусато при два корнера. В следващите минути ЦСКА отново натисна, но удари на Греъм Кери и Юрген Матей не намериха целта.

Половин час след началото на срещата норвежците пропуснаха най-чистото си положение след колеблива намеса на Бусато в борбата за центрирана топка, но всичко се размина без последствия. Десет минути след това Бодьо/Глимт отново имаше възможност да застраши вратата на ЦСКА, но Ерик Ботхайм стреля неточно.

Втората част започна по подобие на първата – с натиск на ЦСКА, но “червените” така и не стигаха до точен удар. Норвежците пък отвърнаха с опит за извеждащ пас зад гърба на отбраната на “армейците”, но Бусато излезе и се намеси в 59-ата минута.

Бодьо/Глимт можеше да поведе в 65-ата минута след пробив на Солбакен, който преодоля Бусато, но защитникът на ЦСКА Иван Турицов изчисти топката пред голлинията. Последваха още силни минути за съперника на ЦСКА, но без точен удар към Бусато.
ЦСКА вдигна оборотите и пропусна прекрасна възможност да поведе в 86-ата минута, но ударът на Кайседо беше спасен.
В края ЦСКА вдигна оборотите и притисна Будьо в собствената му половина в търсене на попадение. Атаките на възпитаниците на Стойчо Младенов, който се надяваше на лесна победа, идваха основно чрез бързите играчи по фланговете. В 90-ата минута играч на норвежците се срина на тревата и това доведе до влизане на медицинския щаб на норвежкия тим. Мако след това гостите вкараха гол във вратата на Бусато. Реферът Александърс Ануфриевс първо посочи центъра, но след няколко секунди размисли. Оказа се, че голмайсторът Ерик Ботхайм е извършил нарушение в атака и така двете нули на таблото останаха непроменени.

“Почти през цялото игрово време, пресата ни се получи добре. Перфектно тактически изигран мач срещу един много добре организиран отбор. Нека не забравяме, че този отбор, този треньор го гради 4 години. Много добре научен тим. И ние, и те имахме шансове. Мисля, че беше равностоен мач.
Късметът ни избягваше днес. Когато един състезател атакува топката, той трябва да бъде пределно концентриран. Второто полувреме започнахме да ставаме по-бавни, затова предприех и смяната на Йомов с Йога. Има правило, което спазвам – когато не можеш да спечелиш, не трябва да губиш. Силата, скоростта и индивидуалността на нашите крила днес, не беше налице. Това са мачове, от които трябва да се поучим", обяви треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов.