18 Април 2024четвъртък07:49 ч.

Снимка: ЦСКА

ЦСКА-Сф на финал за купата след победа над Лудогорец в Разград

visibility 569

ЦСКА-Сф се класира за финал за Купата на България. “Армейците” елиминираха Лудогорец, след като в реванша се наложиха с 2:1 и стигнаха големия мач с общ резултат 3:2. Първият мач на “Армията” завърши 1:1, а сега в Делиормана Енрике Рафаел откри резултата в 3-ата минута, а в 36-ата Георги Йомов удвои. Разградчани намалиха чрез Елвис Ману (72), но не можаха да стигнат дори до хикс.

Първото полувреме започна страхотно за “армейците”. Още в 3-ата минута след много прецизна атака по левия фланг, Жорди Кайседо бе изведен от Амос Юга. Нападателят тръгна на скорост, влезе в наказателното поле и в последния момент успя да подаде към връхлитащия Енрике Рафаел, който с много техничен изстрел преодоля вратаря на домакините и откри резултата.
Само 4 минути по-късно след изпълнение на корнер Мено Кох засече кълбото с глава, но изстрелът му мина над напречната греда. В 20-ата минута Тиаго Родригес получи контузия и предаде капитанската лента на Жеферсон Телес. Преди да бъде заменен обаче португалецът получи много хубав пас от Кайседо и стреля с глава, но Кахлина успя със сетни усилия да избие в ъглов удар. В игра се появи Федерико Варела, който зае позицията на Тиаго. ЦСКА-Сф продължи да атакува и да владее повече топката, в търсене на втори гол.
В 36-ата минута Варела направи страхотно извеждащо подаване към Енрике Рафаел, който центиара отляво към Георги Йомов и бързоногото крило завърши атаката по великолепен начин с едно докосване, разписвайки се за 2:0.
При този резултат двата състава се оттеглиха на почивка, след като “армейците” напълно надиграха своя противники то в Разград.

През втората част “червените” продължиха да контролират събитията на терена и да бъдат по-агресивният отбор на игрището. В 55-ата минута Брадли Мазику центрира към Йомов, който овладя на гърди и стреля, но стражът на домакините изби в корнер, предотвратявайки трето попадение в мрежата си. Малко след това и Кайседо отправи изстрел, но отново вратарят спаси. Последваха изстрели извън очертанията на вратата на Йомов и Енрике.
В средата на второто полувреме в игра се появиха Бисмарк Чарлс и Греъм Кери, които замениха Жорди Кайседо и Георги Йомов. В 70-ата минута Кери изведе Варела на стрелкова позиция, но шутът му бе спасен от Кахлина. Три минути по-късно Лудогорец успя да намали изоставането си на 1:2 чрез Елвис Ману. Нападателят реализира в долния ляв ъгъл след техничен шут по земя от 17 метра. Пет минути преди края Иван Турицов получи втори жълт и съответно червен картон и напусна преждевременно игра. Същото се случи и със старши треньора Любослав Пенев. До напрежението се стигна след груб фаул на Алекс Сантана срещу Митко Митков, за което нарушение и футболистът на домакините получи директен червен картон и бе изгонен напълно заслужено.

До края на срещата резултатът не се промени и “армейците” заслужено спечелиха с 2:1 и се класираха за финалния сблъсък.
За отличието на 19 май на Националния стадион ЦСКА-Сф ще спори с Арда, който във вторник елиминира Славия.