25 Юли 2025петък07:52 ч.

Цацаров: Прокуратурата не разследва "Инерком"

автор:Дума

visibility 286

Няма досъдебни производства и преписки, които да се водят срещу лицата Гинка и Славчо Върбакови. Няма и такива, които касаят „Инерком“. Това обяви главният прокурор Сотир Цацаров, който днес бе изслушан във Временната анкетна комисия за ЧЕЗ в НС. Той обясни, че сделката за ЧЕЗ не е предмет на разследване, защото е "обект на частно-правни отношения".
„На 28 февруари съм получил запитване от председателя на ДАНС за информация в Прокуратурата относно Гинка и Славчо Върбакови, както и за „Инерком“ във връзка с проверка от мин.-председателя. На 1 март е получил отговор от нас“, посочи Сотир Цацаров. „На 1 март до нас е изпратено и запитване от главния секретар на президента със същите мотиви. Същия ден му е изпратено копие от писмото до председателя на ДАНС“, каза още той.
Припомняме, че по-рано днес пред комисията говори и финансовият министър Владислав Горанов. Той обяви позицията на кабинета, че държавата се отказва от намерението си да участва в сделката. До днес се знаеше, че самият премиер Борисов е поискал от Гинка Върбакова да преговаря с ЧЕЗ за евенутално държавно участие в сделката. Горанов обаче от самото начало се противопоставяше на подобна идея. Същите тези разви и вицепремиерът Томислав Дончев. И двамата признаха, че решението държавата да поиска да влезе в сделката, е взето само за да се намали общественото напрежение.
Самият Бойко Борисов бе поканен да се яви в комисията и да разясни точно какво очаква правителството от сделката и как точно смята да участва. Горанов подчерта, че позицията му е съгласувана с премиера и че той говори от името на целия Министерски съвет.

 

250 000 работници не стигат в икономиката

автор:Дума

visibility 525

/ брой: 135

Оттеглиха решението за държавните магазини

автор:Дума

visibility 497

/ брой: 135

Такситата с двойно обозначени цени от 31 октомври

автор:Дума

visibility 461

/ брой: 135

Бизнесът иска повече търговски служби в Китай и Германия

автор:Дума

visibility 470

/ брой: 135

Балканите горят от жега и нехайство

автор:Дума

visibility 492

/ брой: 135

Захарова цитира Библията срещу отменен концерт

автор:Дума

visibility 501

/ брой: 135

Кишинев иска в ЕС заедно с Киев

автор:Дума

visibility 486

/ брой: 135

Недостиг

автор:Аида Паникян

visibility 459

/ брой: 135

За пожарите и доброволците

visibility 467

/ брой: 135

Вредният Зеленски

автор:Юри Михалков

visibility 520

/ брой: 135

Вътре сме! Или за детайлите в сянка

автор:Гарабед Минасян

visibility 502

/ брой: 135

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ