02 Март 2026понеделник01:54 ч.

Томислав Дончев: В ГЕРБ има само отбор на Борисов

автор:Дума

visibility 1555

Вицепремиерът Томислав Дончев за втори път тази седмица непряко нападна Цветан Цветанов като обясни, че в ГЕРБ няма друг отбор, освен този на Бойко Борисов. Пред журналисти той коментира, че в партията няма никакво разделение и няма различни отбори. Иронизира и вчерашния подарък, който парламентарната група направи на досегашния си водач Цветанов. "В този отбор, разбира се, има и маратонки за дълго бягане, има и обувки с високи токчета, имаме и, ако е необходимо, и подковани ботуши, има всичко в отбора, но сме един отбор“, обясни Дончев.
Когато доверието на хората в нас е разклатено, дори малка пукнатина да има, ние трябва да вземем необходимите мерки да се възстанови, коментира още вицепремиерът по повод оставката на Цветанов.
В отговор на въпрос дали атаката към ГЕРБ може да идва от хора, които преди са били близки до партията, Дончев направи уговорката, че не познава добре "всичко, което е "зад кадър", но каза, че една атака винаги има и цели, и организатори, винаги има и ефект, но допълни, че това не е основната тема.
Всеки подобен трус в предизборна ситуация предизвиква вибрации, сензации, въпросът е да се излезе по най-достойния начин от ситуацията, което, мисля, че се случи, каза още вицепремиерът.
На въпрос дали и председателят на КПКОНПИ Пламен Георгиев трябва да подаде оставка, вицепремиерът каза, че всеки подобен случай има два компонента - законно и морално, и изтъкна, че за това кое е законно, се произнасят компетентните органи, а кое е морално е въпрос и на лична преценка.

 

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 5369

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 5325

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 5273

/ брой: 40

Накратко

автор:Дума

visibility 4489

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 4203

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 5459

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 5680

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ