17 Юли 2025четвъртък04:33 ч.

Софийските социалисти започват екоакция

/ брой: 136

автор:Александър Симов

visibility 1822

Инициатива "Да спасим белите дробове на София" стартират столичните социалисти. Това съобщи специално за ДУМА общинската съветничка от БСП Гергана Алексова. Инициативата е започнала от БСП - Триадица, Градския съвет, Младежкото обединение на БСП - София, общинските съветници от левицата и депутати социалисти от столицата. Първата проява на левите ще бъде за защита на Южния парк от незаконното строителство.
Омръзна ни да живеем в такава среда, в която София непрекъснато е лишавана от зелени площи, коментира Алексова. Тя обясни, че скандалът със застрояването на Южния парк започва да прилича на "Софияленд" 2. Както вървят нещата, скоро в София няма да остане парк, където майките да могат да извеждат децата си, коментира Алексова.
Лявата общинска съветничка е внесла два въпроса в Общинския съвет. В първия тя настоява да получи отговор за какъв терен е издадено разрешението за строителство в Южния парк, а втория е на какво основание главният архитект Петър Диков е подписал това разрешение, заради което бе санкциониран от Дирекцията за национален строителен контрол.
В събота от 10 ч. столичните леви общински съветници ще дадат пресконференция точно на мястото, където бе почнат строеж в Южния парк, а впоследствие бе спрян. На нея те официално ще дадат старт на инициативата си.

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 385

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 389

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 382

/ брой: 129

Епични провали

visibility 394

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ