10 Декември 2023неделя13:16 ч.

ВРЕМЕТО:

Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево. Днес над Северна България ще се развива купесто-дъждовна облачност и на много места ще превали краткотраен дъжд, придружен с гръмотевици, има условия за градушки. Повишена вероятност за изолирани интензивни явления има до сутринта в западните райони, а около и след обяд в централната и източната част на Северна България. От северозапад ще продължи да прониква относително хладен въздух. Температурите ще се понижават и максималните ще са от 26°-27° в северозападните до 34°-35° в югоизточните райони, където вятърът все още ще е от юг; там ще бъде почти без валежи, предимно слънчево.

София: Скопие ще се забави по пътя към ЕС

/ брой: 58

автор:Дума

visibility 112

България отново протестира срещу мерките на Скопие към българските центрове, след като клубът "Иван Михайлов" в Битоля бе заличен от Централния регистър на РСМ.
"Скопие не представи каквито и да е реални аргументи. Решението е безпринципно, тенденциозно и едностранно поставяне на имената на сдруженията в изкривен исторически и идеологически контекст. Това, че убежденията на българите в РСМ не са съвместими с историческата доктрина там, не означава, че са несъвместими с правния ред и демократичните принципи", заявиха от МВнР. И допълниха, че европейските институции са предупредени за действията на Скопие и процесът на евроинтеграция няма как да напредне при тези условия.
"Общо 17 000 имена на сдружения се разглеждат от комисията, която се произнася по техните имена, на този етап това е единственото решение, което е взето", припомниха от МВнР.
България ще се обърне към ЕС за защита на правата на българите в Северна Македония. Представителите на македонските българи в РСМ ще търсят правата си в Страсбург.

Икономиката порасна с 1,8 %

автор:Дума

visibility 646

/ брой: 238

Публикуваха нови документи за етежната собственост

автор:Дума

visibility 835

/ брой: 238

Цената на винетките без промяна

автор:Дума

visibility 607

/ брой: 238

Продажници

автор:Александър Симов

visibility 833

/ брой: 238

Епична некадърност

автор:Александър Симов

visibility 816

/ брой: 238

Плесница за САЩ

автор:Юри Михалков

visibility 783

/ брой: 238

Вяра

автор:Дума

visibility 829

/ брой: 238

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ