01 Март 2026неделя10:16 ч.

Симеонов пак атакува Ангелкова със снимки на къща в Бистрица

автор:Дума

visibility 1904

Валери Симеонов продължи с атаките си срещу министъра на туризма Николина Ангелкова. Днес той обясни как тя живее в къща, която не е нейна и че не е посочила този факт в декларация си. Лидерът на НФСБ изнесе новите данни само ден, след като се разбра, че КНКОНПИ го проверява също за сделки с имоти от името на СКАТ ООД, която е негова собственост.
Още миналата седмица Симеонов намекна, че министър от кабинета също е част от "апартаменгейт". Тогава медиите се разровиха в Имотния регистър и в имотната декларация на Ангелкова и разказаха за апетитни имоти, които тя е закупила на странно ниски цени.
Днес бившият вицепремиер доразви информацията си. Тъй като аз задочно се обърнах към министър-председателя да си прегледа министрите. По принцип е добре да се огледат всички, защото установяваме, че например действащ министър в момента с доста крупни имоти – три големи апартамента в София, се оказва, че не живее там. Оказва се, че живее някъде другаде, а по закон е длъжен да го декларира, заяви Симеонов. Той не посочи името на конкретния министър, но медийни публикации отпреди две години твърдят, че там живее именно Ангелкова.
Става въпрос за един доста луксозен имот, който с години се обитава и за който има публикации в медиите. Той не е собствен, намира се в един от изключително престижните квартали извън София и не е деклариран. Така че, доколкото познавам моите колеги, няма да се учудя, ако депутатите от НФСБ подадат сигнал до КПКОНПИ за проверка защо в декларацията има този имот, каза още той, като показа снимки от имота. Според бдителни читатели, снимките на въпросната къща са публикувани още през 2017 година в няколко сайта. Става дума за имот в кв. "Бистрица" на ул. "Липа". Обстоятелството, че не е декларирано супер луксозното жилище, в което живееш и което не е твое, трябва да се разследва от КПКОНПИ, добяви Симеонов и препрати към сигнала, по който той е разследван.
Сигналът в прокуратурата срещу мен е разпространение на клеветнически твърдения и някой ще бъде съден за него, каза още Симеонов.
На въпрос дали е разбрал кой е подал сигнала в прокуратурата срещу него, Симеонов отговори, че не знае, но щом разбере, ще заведе дело срещу него.
 

Въоръжени от САЩ опитаха да "проникнат"

автор:Дума

visibility 3233

/ брой: 40

Сръбският "Лидл" купува млякото на фермерите

автор:Дума

visibility 3209

/ брой: 40

Китай призова Германия към споделено бъдеще

автор:Дума

visibility 3134

/ брой: 40

Накратко

автор:Дума

visibility 3185

/ брой: 40

Благословени с беззаконие

автор:Ина Михайлова

visibility 3318

/ брой: 40

За "борбата с мафията"

visibility 3280

/ брой: 40

Куба не се предава

автор:Таня Глухчева

visibility 3342

/ брой: 40

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ