16 Април 2026четвъртък09:47 ч.

Шестима арестувани за палеж в Чехия

/ брой: 63

автор:Дума

visibility 239

Петима души бяха арестувани в Чехия и един - в България, по повод палежа в чешка фабрика за оптика и дронове, извършен на 20 март. Прага вече поиска екстрадицията на задържания у нас.  
Терористичният акт бе срещу оръжейната фабрика на "Ел Пи Пи Холдинг" в град Пардубице, на около 120 км източно от Прага. Щетите се оценяват на стотици милиони крони. Сред арестувани са още двама граждани на Полша, по един на САЩ и Египет и още един чужденец, чиято националност не бе разкрита. 
Антиизраелската групировка "Фракция на сътресението" пое отговорност за палежа. Според нея благодарение на действията им "ключов производствен център" на израелско оръжие в Пардубице е бил запален, за да се сложи край на ролята му в "геноцида в Газа". Малко по-късно групировката разпространи видео от палежа в социалните мрежи.  
"Ел Пи Пи Холдинг" обяви през 2023 г. планове за сътрудничество с израелската "Елбит системс", но те не бяха реализирани. Продукцията на "Ел Пи Пи Холдинг" включва дронове, изнасяни за Украйна.

Дизелът вече мина границата от 2 евро

автор:Дума

visibility 706

/ брой: 68

Дизелът вече мина границата от 2 евро

автор:Дума

visibility 677

/ брой: 68

Годишната инфлация през март стигна 4,1%

автор:Дума

visibility 640

/ брой: 68

Връщат ваучери вместо пари при провалена почивка

автор:Дума

visibility 667

/ брой: 68

Петер Мадяр: Няма да се откажем от руския петрол

автор:Дума

visibility 738

/ брой: 68

Тръмп се закани и на папата

автор:Дума

visibility 757

/ брой: 68

Словения обмисля да напусне НАТО

автор:Дума

visibility 672

/ брой: 68

Предел

автор:Таня Джаджева

visibility 673

/ брой: 68

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ