06 Юни 2025петък01:30 ч.

Сергей Лавров разменя подписани двустранни документи с азербайджанския външен министър Джейхун Байрамов в Баку. Москва е готова да помогне на Армения и Азербайджан за постигане на мирен договор. Това би сложило край на конфликта между Ереван и Баку след в

Сергей Лавров: ЕС и НАТО са военна коалиция

Европейският съюз сформира коалиция с НАТО за война с Русия, обяви Сергей Лавров след разговорите с външния министър на Азербайджан Джейхун Байрамов

/ брой: 123

автор:Дума

visibility 603

"Когато започна Втората световна война, Хитлер събра под знамето си значителна част, ако не и повечето, от европейските страни за войната срещу Съветския съюз. Ето и сега, по същия начин, включително ЕС и НАТО, те събират подобна съвременна коалиция за война. Ще разгледаме всичко това много внимателно", каза външният министър Сергей Лавров.

В кулоарите на Икономическия форум в Санкт Петербург той даде интервю на кореспондента на Би Би Си в Москва Стив Розенберг. Лавров отговори и на въпрос за британските затворници, осъдени на смърт в Донбаската народна република, като предположи, че ООН, докладвайки за предполагаеми престъпления на руските военни, разчита на фалшификати.

"Знаете ли, ние не нахлухме в Украйна. Обявихме специална военна операция, когато вече нямахме начин да обясним на Запада, че той се занимава с престъпни дейности, привличайки Украйна в НАТО", каза Лавров.

Назначават още 220 чиновници в агроминистерството и ДФЗ

автор:Дума

visibility 456

/ брой: 100

Нови изисквания за телефоните в ЕС в сила от 20 юни

автор:Дума

visibility 444

/ брой: 100

България защити странджанския билков чай за пазара на ЕС

автор:Дума

visibility 448

/ брой: 100

Пчелари настояват да се намали интервалът за пръскания

автор:Дума

visibility 438

/ брой: 100

ЕС отлага мерки срещу Букурещ заради дефицита

автор:Дума

visibility 449

/ брой: 100

НАТО планира засилване на военната си мощ

автор:Дума

visibility 465

/ брой: 100

Мелони и Макрон преодоляха различията

автор:Дума

visibility 437

/ брой: 100

Накратко

автор:Дума

visibility 429

/ брой: 100

Непростимо

автор:Александър Симов

visibility 469

/ брой: 100

Нелеп пиар

visibility 466

/ брой: 100

Рестарт - тук и сега

автор:Дума

visibility 455

/ брой: 100

"Локалите" - насилници без кауза

автор:Юлия Кулинска

visibility 455

/ брой: 100

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ