26 Февруари 2026четвъртък10:12 ч.

СЕМ казва решението си за БНР

автор:Дума

visibility 229

Очаква се днес Съветът за електронни медии да обяви решението си за прекъсването на сигнала на БНР за повече от 5 часа миналия петък, което е безпрецедентен случай в историята на националната медия.

Преди това СЕМ ще изслуша представители на Редколегията на програмата.

Срещата, насрочена за 12,30 ч., е публична и е по искане на Редколегията. В свое становище тя посочва разминавания в обясненията както за спирането на радиосигнала, така и по казуса със Силвия Великова. СЕМ вече изслуша генералния директор Светослав Костов, който заяви, че спирането на ефирното излъчване се е наложило заради възникнал голям технически проблем. Прокуратурата обаче излезе вчера със заключение, че не е имало техническа причина за прекъсването на сигнала. От обвинението обаче хвърлят вината върху директора на дирекция „Техника“ в радиото, а шефът Светослав Костов твърди, че не е бил достатъчно информиран по темата.

Продали са ни над 12 500 тона фалшиво сирене

автор:Дума

visibility 2852

/ брой: 38

Брюксел зове за нисък ДДС за жилища

автор:Дума

visibility 2836

/ брой: 38

Спешно избират нов подуправител на БНБ

автор:Дума

visibility 2802

/ брой: 38

МФ пое 150 млн. евро нов дълг

автор:Дума

visibility 2721

/ брой: 38

Зеленски поиска дата за членство в ЕС

автор:Дума

visibility 2900

/ брой: 38

Срещу Александър Вучич бил планиран атентат

автор:Дума

visibility 2834

/ брой: 38

САЩ преговарят с Русия и Китай за нов ядрен пакт

автор:Дума

visibility 2793

/ брой: 38

Гличосване

автор:Евгени Гаврилов

visibility 2880

/ брой: 38

Кога ще ги стигнем... охлювите?

автор:Боян Дуранкев

visibility 2879

/ брой: 38

Тарифен хаос в глобалната търговия

visibility 2876

/ брой: 38

Узурпатори на власт

автор:Александър Симов

visibility 2827

/ брой: 38

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ