14 Ноември 2025петък15:14 ч.

Изабел Галмиш донесе късмет на Себастиан Льоб в рали "Монте Карло"

Себастиан Льоб триумфира за 8-и път на "Монте Карло"

Французинът спечели 80-о рали в кариерата си

/ брой: 15

автор:Дума

visibility 677

Най-великият рали пилот на всички времена - Себастиан Льоб, ако погледнем само списъка с наградите и статистиката, спечели 90-ото издание на рали "Монте Карло", побеждавайки само с 10,5 сек. главния си съперник Себастиен Ожие след 17 специални етапа за 4 дни. Французинът записа 80-а победа в Световния рали шампионат и 8-и триумф в Монако.

Ожие беше два пъти сполетян от лош късмет в последните два етапа: първо спука предна лява гума в предпоследния специален етап, а в послединя получи 10 секунди наказание за скока поради малък технически проблем, който го принуди да пусне съединителя малко по-рано.

Льоб не знаеше, че е спечелил, когато слезе от своя Форд Пума след последния етап, завършил в средновековния град Антрево след четири дни на ожесточена и интензивна битка между двамата най-велики шампиони на модерната рали ера, отбелязана с 9 световни титли за Льоб срещу 8 за Ожие. Льоб за последно завърши пълен сезон през 2012 г., а Ожие - едва миналия месец, когато заслужи 8-а световна титла през декември 2021 г. на ралито в Монца.

"Невероятно е. Не очаквахме толкова много, когато пристигнахме тук", каза Льоб след подиума в Антрево. "Ние нямахме късмет, но това е сплотяване", каза Ожие. Той все още водеше с 24 секунди в началото на 16-ата специална отсечка, в която спука предната си лява гума и финишира на джанта с 34 секунди закъснение. Пилотите се състезаваха с хибридни автомобили и с нови навигатори - Бенжамен Вейлас за Ожие, а Льоб за първи път взе в екипажа си жена - Изабел Галмиш. Той имаше 79 рали победи с Даниел Елена.

Кабинетът одобри бюджета за 2026 г.

автор:Дума

visibility 359

/ брой: 214

Тежките ремонти на магистралите приключват

автор:Дума

visibility 355

/ брой: 214

България с най-голям спад на производството

автор:Дума

visibility 369

/ брой: 214

Не се презапасявайте с гориво

автор:Дума

visibility 330

/ брой: 214

Планираният бюджет на ЕС е най-големият

автор:Дума

visibility 340

/ брой: 214

Безредици в мигрантски център до България

автор:Дума

visibility 370

/ брой: 214

Киев удари със своя далекобойна ракета

автор:Дума

visibility 384

/ брой: 214

Накратко

автор:Дума

visibility 327

/ брой: 214

Град като паркинг

автор:Александър Симов

visibility 310

/ брой: 214

У нас все парите са важни

автор:Таня Глухчева

visibility 383

/ брой: 214

Има правен вакуум за сградната инсталация при парното

visibility 343

/ брой: 214

Казахстан - пример за традиция и отвореност към света

автор:Дума

visibility 378

/ брой: 214

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ