17 Юли 2025четвъртък04:25 ч.

САЩ и талибаните са пред споразумение

/ брой: 32

автор:Дума

visibility 471

На Мюнхенската конференцията по сигурността афганистанският президент Ашраф Гани отказа да потвърди споразумението между САЩ и талибаните, но заяви, че официалното му обявяване ще бъде направено до десет дни. Той каза също, че САЩ и Афганистан вече са на една и съща позиция. Гани изрази известни съмнения относно намерението на талибаните, като намекна за "стратегията за троянския кон", но каза, че въпреки това трябва да се провери техният ангажимент към установяването на мир в страната. 

Талибаните се съгласиха на 7-дневно намаляване на насилието в Афганистан, това даде повод да се предложи, че споразумението между тях и САЩ е по-близо от всякога. Мирното споразумение е "много близо", каза и президентът Доналд Тръмп.

Тръмп плаши Русия с "тежки мита"

автор:Дума

visibility 385

/ брой: 129

Лавров се срещна със Си Дзинпин

автор:Дума

visibility 379

/ брой: 129

Разследват евродепутат, за когото Аушвиц е "фейк"

автор:Дума

visibility 399

/ брой: 129

Символ

автор:Александър Симов

visibility 389

/ брой: 129

Приключи ли терапията

автор:Евгени Гаврилов

visibility 382

/ брой: 129

Епични провали

visibility 394

/ брой: 129

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ