29 Април 2026сряда18:11 ч.

Съпартийци от ГЕРБ свалиха шефката на ОбС в Средец

/ брой: 48

автор:Красимир Кръстьовски

visibility 2919

Шефката на общинския съвет в Средец Надежда Палова вчера беше свалена от поста в местния парламент. Павлова е лидер на ГЕРБ в града, но на сесията оставката й бе поискана и от трима от редиците на партията й. Необходимите гласове за преврата бяха събрани от съветници на поне три от партиите, имащи представителство във властта.
Сесията бе ръководена от Петър Ангелов, също от ГЕРБ, като най-възрастен съветник. За овакантения пост избор ще се състои вероятно на следващото заседание. Първият опит за бламирането на Палова беше преди месец. Тогава освен четиримата инициатори никой не подкрепи искането за оставка. Останалите съветници от 17-членния общински съвет, включително и представителите на БСП, гласували "въздържал се".
 

Ученик създаде AI робот от отпадъци

автор:Дума

visibility 634

/ брой: 78

Кратки новини

автор:Дума

visibility 572

/ брой: 78

Тръмп не харесва предложението за мир

автор:Дума

visibility 611

/ брой: 78

САЩ събират дарения за плащане на външния дълг

автор:Дума

visibility 629

/ брой: 78

Авиокомпании съкращават хиляди полети

автор:Дума

visibility 626

/ брой: 78

"Български срещи с Виетнам" в София

автор:Таня Глухчева

visibility 645

/ брой: 78

Търси се причина

автор:Мая Йовановска

visibility 669

/ брой: 78

Политическо фуего

visibility 614

/ брой: 78

Отвъд лошия сценарий

visibility 605

/ брой: 78

Пред БСП има дълъг и стръмен път

автор:Николай Шопов

visibility 707

/ брой: 78

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ