29 Април 2025вторник10:06 ч.

АБОНАМЕНТ:

АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg АБОНАМЕНТ за онлайн изданието на вестник „ДУМА“ в PDF формат - в редакцията или на имейл abonament@duma.bg: 12 месеца - 105 лв., 6 месеца - 55 лв., 3 месеца - 30 лв., 1 месец - 10 лв. АБОНАМЕНТ за вестник „ДУМА“ 2025 година - каталожен номер 6: „Български пощи“ АД; „Доби прес“ ЕООД ; в редакцията на "ДУМА". Цени: 9 месеца - 153 лв., 6 месеца - 102 лв., 3 месеца - 51 лв., 1 месец - 18 лв. За повече информация тел. 02 9705 203 и 02 9705 216 отдел „Разпространение” на в-к ДУМА на ул. „Позитано” 20 А. E-mail: abonament@duma.bg

Росен Барчовски:

Сънувам еврофинал!

Баскетболистите откриват новата зала с "Наградата на София"

/ брой: 39

автор:Владимир Николов

visibility 2309

Селекционерът на баскетболните национали Росен Барчовски призна, че сънува тимът му да играе финал срещу Литва на Евро 2011, което започва на 31 август. Той обаче изтъкна, че от федерацията не са му поставяни конкретни цели за класиране на тима. "Президентът Михаил Михов е другият оптимист и очаква да прескочим групата и да спечелим място за Олимпиадата в Лондон 2012. За това трябва да завършим до 7-о място на европейското. За мен лично е нормално целите ни да бъдат малко над реалните. Мисля, че имаме сили за повече от една победа. Естествено, трябва да направим опит за излизане от групата. С 3 победи може и да се класираме за следващия етап, но с по-малко от 2 това няма как да се случи. Все пак най-важното е да играем добър баскетбол. Често обаче сънувам, че прескачаме първата група, после втората, бием на 1/4-финала и после на полуфинала и играем за титлата с домакините от Литва пред 13 500 техни поддръжници", призна Барчовски.
Тимът му попадна в група "D" със съставите на Словения, Русия, Грузия, Белгия и Украйна, след като ФИБА-Европа реши в движение да увеличи формата на шампионата от 16 на 24 още за първенството в Литва. Нашите не се класираха според първоначалния регламент, след като останаха трети в квалификациите след Белгия и Грузия, но еврошефовете на баскетбола взеха революционно решение на финалите да играят 24 вместо досегашните 16 отбора. "Това решение заслужава само адмирации, защото от разпадането на СССР и Югославия се нароиха поне 11 класни отбори и формата с 16 финалисти се оказа тесен", допълни той. За момента Барчовски няма визия дали ще покани някой от натурализираните американци в отбора за Литва. В подготовка за Евро 2011 тимът ще участва на турнира "Наградата на София" в началото на август, когато се открива и новата зала на 4-ти км. След турнира в София нашите за първи път са поканени на авторитетния "Акрополис" в Гърция, който ще бъде и генерална проверка за тима преди европейското.

Проектонационалите
За лагер до 19 февруари в Правец Росен Барчовски събира днес 14 играчи само от вътрешния шампионат. Те ще имат контроли в петък с шампиона ЛУКойл Академик и в събота с Рилски спортист. В състава са: Асен Великов, Павел Иванов, Станислав Славейков, Стефан и Златин Георгиеви (Левски), Николай Върбанов и Павел Маринов (Ямбол), Крум Дойчинов, Станимир Маринов и Цветелин Иванов (Балкан), Симеон Илиев, Александър Янев и Тихомир Желев (Евроинс Черно море) и Христо Захариев (Черноморец).
 

Поскъпват повечето основни храни, плодовете и зеленчуците

автор:Дума

visibility 9381

/ брой: 76

България обновява жп състава си с инвестиция за 1 млрд. лв.

автор:Дума

visibility 8249

/ брой: 76

БНБ завиши очакванията си за българската икономика

автор:Дума

visibility 2579

/ брой: 76

Хотелиерите по морето вдигат цените с минимум 10 на сто

автор:Дума

visibility 8747

/ брой: 76

Вучич се среща с Тръмп и Путин

автор:Дума

visibility 11721

/ брой: 76

Юридически прецедент с изборите в Румъния

автор:Дума

visibility 5835

/ брой: 76

Бардела е готов да замени Льо Пен

автор:Дума

visibility 3694

/ брой: 76

Властта и телата на дясното

автор:Александър Симов

visibility 6428

/ брой: 76

Опапване

visibility 6060

/ брой: 76

Един живот в името на България

visibility 9499

/ брой: 76

 

Използвайки този сайт Вие приемате, че използваме „бисквитки", които ни помагат за подобряване на преживяването на потребителите, за персонализиране на съдържанието и рекламите, и за анализ на посещаемостта. За повече информация можете да прочетете нашата политика за бисквитките и политиката ни за поверителност.

ПРИЕМАМ